Albin Felc

Bine še vedno zabija gole!

Legendarni Albin Felc se še ni poslovil od ledu.

Je legenda z veliko začetnico. Vedno znova in znova dokazuje, da zdrav športni način življenja človeka krepi, mu daje samozavest in ohranja v vrhunski telesni formi. Da je to res, sem se prepričal pred dnevi, ko sem ga opazoval na jeseniški ledeni ploskvi. Čeprav bo letos maja dopolnil 67 let, je mladostno vijugal po ledeni ploski z igralci HIT Casino Kranjska Gora, ki se jim je pridružil na treningu. Hokeju se res kot nekoč predaja z velikim žarom. Še vedno redno trenira z veteranskimi ekipami in nastopa na turnirjih ter seveda z veseljem zabije še kakšen gol.

»Ja, to je res,« pove med smehom, ko ga ustavim v garderobi. Skupaj s hokejskim klubom letos tudi sam slavi velik jubilej. Petdeset let je, odkar je začel svojo bleščečo kariero. »V sezoni 1957/58 sva se prvemu moštvu pridružila s Francem Smolejem. Bila sva že zraven pri drugi osvojeni zvezdici, čeprav še nisva mogla prikazati najboljše igre. Potem se je začelo zares. Največji uspehi? Zame so že kar preteklost. Rad vedno poudarim, da je bilo najpomembnejše, da sem v igranju hokeja vedno užival.«

V izjemni hokejski karieri je Albin Felc dosegel 426 golov in 302 podaji in je najboljši strelec v državnih prvenstvih Jugoslavije. Za reprezentanco Jugoslavije je odigral 155 tekem ter dal 82 golov in 91 podaj. Igral je na devetih svetovnih prvenstvih in treh olimpijadah. O svoji večni mladosti v hokejskem dresu pravi: »Stalno se moraš po malem ukvarjati s športom in biti v gibanju.«

V družini Felc se bo, kot kaže, hokejska tradicija vendarle nadaljevala. Šestletni vnuk Luka je začel prve drsalne korake v hokejski šoli Rudija Hitija na Bledu in dedek ga seveda z veseljem spodbuja. Za vse izjemne zasluge v hokeju je občina Jesenice Albinu Felcu leta 2006 podelila naziv častnega občana.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / nedelja, 23. junij 2019 / 17:39

Poletni počitek

Včasih – ponekod je še vedno tako – je bilo veliko zelenic opremljenih z opozorilom »Ne hodi po travi«. Danes k sreči takšne napise le še redkokje vidimo. Užitek posedanja in sproščenega druženja v...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Ribe na žaru

Ribe dobivajo pri peki na žaru vse več privržencev.

Kronika / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Nesreče

Vinjeni povzročili nesreče Kranj, Škofja Loka, Mojstrana - Policija poroča o treh prometnih nesrečah, ki so jih minuli konec tedna povzročili vinjeni...

Zanimivosti / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Tito spet pozdravil Gorenjce

Tako v Bohinju kot na Bledu, kamor se je skupaj s spremstvom in soprogo Jovanko v soboto pripeljal z muzejskim vlakom, sta Tita pričakala župana in številni navdušenci.

Nasveti / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Ekstremizem na pohodu

Ekstremizem v športu je nekaj, kar preziram, čeprav nimam razloga za to. Če gremo v potankosti, potem si moramo priznati, da je vsak vrhunski šport nekakšen ekstrem, ampak tu ni stran, na kateri bi pi...

Gospodarstvo / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Po dobičku druga banka v Sloveniji

Delničarji Gorenjske banke bodo na četrtkovi skupščini odločali o predlogu, da bi za dividende namenili še 41 evrov (bruto) na delnico, skupno torej sedemdeset evrov.