Nasprotujejo razpisu koncesij
Svet Zavoda Zdravstvenega doma Medvode je ocenil, da podelitev koncesij ne bi bila garancija za rešitev kadrovskih težav v zobozdravstvu.
Medvode – Problematika izvajanja zobozdravstvene dejavnosti v ZD Medvode je bila na dnevnem redu decembrske seje medvoškega Občinskega sveta. Razprava je tekla predvsem v smeri morebitne podelitve koncesij, na koncu pa so se svetniki s sklepom Svet Zavoda ZD obvezali, da občinski upravi posreduje pisno mnenje o podeljevanju koncesij v zobozdravstvu.
Svet Zavoda je pisno mnenje že posredoval. Sprejeli so sklep, da razpisu koncesij za izvajanje zobozdravstvene dejavnosti v ZD Medvode nasprotujejo. »Ocenjujemo, da morebitna podelitev koncesij ne daje garancije za rešitev kadrovskih težav, s katerimi se sooča ZD Medvode. Očitno je, da je pomanjkanje zobozdravnikov splošna značilnost slovenskega zdravstva,« je v obrazložitvi zapisala Nevenka Plešec, predsednica Sveta, ter med drugim še: »V primeru podelitve na primer štirih koncesij v zobozdravstvu za odrasle bi to pomenilo 23,8 odstotka izpada letnih prihodkov. Če koncesionarji ne sklenejo delovnega razmerja z že zaposlenim kadrom v ZD, pa še sedem presežnih delavcev in več kot en administrativno-tehnični delavec.«
Odločitev Sveta Zavoda je bila za nekatere nepričakovana, tudi za Vido Šušteršič Bregar, v. d. direktorice ZD Medvode: »Bila sem presenečena, saj sem mislila, da bo razprava tekla o finančnih posledicah podelitve koncesij za ZD. S podelitvijo koncesij bi ugodili tistim zaposlenim zobozdravnikom, ki si želijo postati koncesionarji, vsi problemi v zobozdravstvu pa s tem verjetno ne bi bili rešeni. Dejstvo pa je, da sklep Sveta Zavoda za občino ni zavezujoč.« Sicer pa imajo v ZD Medvode v zobozdravstvu zasedena vsa delovna mesta, štiri v odraslem in dva v otroškem, problem pa so nadomeščanja trenutno odsotnih treh zobozdravnikov.