Nova šola oživila Blagovico

Gradnja in obnova podružnične šole v Blagovici je bil najdražji projekt Občine Lukovica doslej. Boljše razmere za skoraj sedemdeset otrok.

Blagovica – Minulo soboto je bil za Blagovčane zelo velik dan, saj so slavnostno odprli temeljito obnovljeno podružnično šolo, v kateri so učenci od Krašnje pa vse do Trojan že začeli pouk.

Zahtevno prenovo, ki je zajela tudi rušitev večjega dela starega objekta, ureditev nove ceste in mostu čez Zlatenščico ter ureditev parkirišč in zunanjih površin, se je začela že ob koncu lanskega šolskega leta, ko so približno sedemdeset otrok preselili v začasno šolo - v prazne prostore montažnega objekta, ki so ga v neposredni bližini uporabljali nadzorniki gradnje avtoceste. »Nova šolska stavba je še enkrat večja od stare, na skoraj 1300 kv. metrih uporabne površine pa so učenci in učitelji prvih petih razredov dobili nove učilnice in kabinete, zbornico, knjižnico, računalniško učilnico in prostore za individualni pouk, novo kuhinjo in telovadnico, ki jo bodo ob popoldnevih uporabljali tudi krajani. Investicija je občino stala dva milijona evrov, pri čemer je 20 odstotkov primaknila država, je na novinarski konferenci povedal župan Matej Kotnik in sporočil, da z veseljem ugotavljajo, da se število otrok in mladih družin v tem koncu občine povečuje.

Občina se bo v prihodnjih letih morala spopasti še z zahtevno prenovo osnovne šole na Brdu pri Lukovici, Blagovčani pa naj bi že v tem letu dobili trgovino, brez katere so zdaj že dve leti, župan pa v prihodnjih letih napoveduje še razširitev pokopališča, gradnjo mrliške vežice in tudi stanovanj.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / nedelja, 2. februar 2014 / 20:53

Naši premagali Portugalce

Slovenska teniška reprezentanca je v Davisovem pokalu premagala Portugalsko, saj je po včerajšnji zmagi v dvojicah Blaž Kavčič danes premagal Joaoa Souso.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / / 07:00

Zastonj prepleskali bolnišnico

V jeseniški bolnišnici je potekalo državno tekmovanje slikopleskarjev. In najboljši rezultat? Na novo prepleskane stene bolnišnice!

Gospodarstvo / / 07:00

Vsako pisanje ni birokracija

Mag. Miran Naglič: "Kmetje bi brez pomoči kmetijskih svetovalcev pri pripravi vlog težko izkoristili ponujeni državni in evropski denar."

Gospodarstvo / / 07:00

Gorenjski čebelarji se bodo združili

Gorenjska čebelarska društva, ki so zdaj vključena v dve zvezi, naj bi se združila v enotno Čebelarsko zvezo Gorenjske.

Gospodarstvo / / 07:00

Arhitektura domov znanih Slovencev

Časopisno založniška družba Kmečki glas je s sofinanciranjem ministrstva za kulturo in s podporo Gorenjske banke izdala knjigo z naslovom Arhitektura domov znanih Slovencev.

Gospodarstvo / / 07:00

V novembru spet deflacija

Vse od polletja povprečje cen življenjskih potrebščin ne narašča več. Tri mesece se povprečje ni spremenilo, v juliju in novembru pa je statistika zabeležila padec.