Omejevanje demokracije
Kot občanka Radovljice se ne strinjam z razlago Poslovnika statutarno pravne komisije glede števila možnih vprašanj in pobud, ki jih posamezni svetnik lahko poda na seji OS.Tudi zato ne, ker v dosedanji praksi ni bilo takšnih omejitev. Zakaj se po devetih letih veljavnega Poslovnika nenadoma spreminja ustaljena praksa? Ali vprašanja nekaterih opozicijskih svetnikov ogrožajo župana in koalicijo v OS?
Statutarno pravna komisija sprejema svojo odločitev. Njeni sklepi za OS niso zavezujoči. Vendar se je komisija na vprašanje župana namesto za pravno odločila za gramatikalno razlago nekaterih členov Poslovnika. Ker nobeden od članov komisije nima pravne izobrazbe, si pridržujem pravico povedati, kot nepravnica, tudi svojo razlago. Gramatikalna razlaga v ednini še ne pomeni avtomatično, da je dovoljeno eno vprašanje in ena pobuda. V pravnih aktih (pogodbah) se pojavljajo »kupci« in »prodajalci«, pa jih avtor v pogodbi navaja kot »prodajalec« in »kupec«.
V Poslovniku je razlaga členov od 17 do 25 na istem principu, po mojem skromnem mnenju.
Namesto da bi se župan prizadeval za čim večjo informiranost občanov, se vedno bolj zapira pred javnostjo, kar je nov znak nazadovanja demokratizacije (v Radovljici je daleč najnižja volilna udeležba na Gorenjskem) v Radovljici. S tako reduciranim tolmačenjem Poslovnika smo posredno prikrajšani za informacije tudi občani Radovljice.
Marina T. Ravnik, Radovljica