Ko duša zaigra

Davno je že tega, ko je Hafis rekel, da ti dan tišine lahko pomaga, da slišiš dušo igrati na njeno čudovito lutnjo in bobne.

Kaj je lepšega, kot za praznike slišati sebe? Umirimo svoje misli in se hvaležno spomnimo vsega, kar imamo. Poslušajmo, kaj naj ima povedati naše telo, kaj nam sporočajo čustva. Mogoče bomo potem lažje slišali druge … Najbrž je to kakšna mala čarovnija, preveč preprosta za nas, ki imamo radi klikanje na gumbe vseh vrst. Za nas, ki nas tišina pogosto boli. Za nas, ki hitimo naokrog, oboroženi s piskajočimi napravicami, da nas spominjajo na to, kako pomembni smo in zaželeni. Vrtimo si glasno muziko, slišimo na tisoče informacij, namesto zajtrka imamo kavo in hrup. Le sebe ne slišimo. Tako nas mimogrede peljejo na limanice in nas učijo, kaj potrebujemo, kako naj bomo srečni, kolikokrat naj se ljubimo in ali naj se sploh zaljubimo. Človek moj dragi, kakšne poslušne ovce smo postali. Sledimo navodilom, sledimo ukazom kot prestrašeni vojački, sledimo modi, sledimo vsemu, s čimer ne tvegamo, da bi kdo s prstom pokazal na nas. Tako izgubljamo sebe. Nekega dne nas preprosto ne bo več. Bo samo še armada ljudi, ki jo upravlja centrala. In mi bomo zaman vpili, halo centrala … Po oglasih sodeč obstaja veliko načinov, kako živeti sam s seboj. Kako bivati v sožitju z naravo, biti ljubeč z drugimi in biti sproščen. Jaz vam tega ne bi prodajala, ker sem popolno nasprotje vsega, kar se oglašuje. Ne vadim joge, rada imam zrezke, včasih preklinjam in ne nastavim še enega lica, če me kdo klofne. Kaj hočem, sem še stara, trpežna generacija. Še dobro pa se spominjam, kako škriplje zamrznjen sneg pod nogami in kako zaplahuta ptica z drevesa, ko gozd napolni moj korak. Še prepoznam tišino, ki blagodejno vpliva na vsako mojo celico. Še vem, kako srce samo sebi radostno poje. Še verjamem v dobro v ljudeh in boljši svet. Še upam biti sama s seboj. Mogoče le prevečkrat pozabim pritisniti gumb za tišino.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / sreda, 24. junij 2020 / 08:55

Spominski znak kot zahvala v boju proti covidu-19

Ljubljana – Vlada je na četrtkovi redni seji izdala uredbo o spominskem znaku za požrtvovalnost v boju proti covidu-19, ki se lahko podeli medicinskemu osebju, pripadnikom Civilne zaščite, Policije...

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / nedelja, 6. marec 2016 / 22:04

Bordo pleše k svobodi

Radijske valove in spletno omrežje zadnje čase uspešno osvaja skladba Odplešiva gorenjskega dua Bordo, ki upravičeno goji dolgoročne ambicije ustvarjanja na domači glasbeni sceni.

Gorenjska / nedelja, 6. marec 2016 / 19:26

Poklon požrtvovalnim

Obrambna ministrica Andreja Katič je na osrednji slovesnosti ob dnevu Civilne zaščite izpostavila strokovnost in požrtvovalnost njenih pripadnikov in enot. Letos bodo podelili 542 priznanj.

Tržič / nedelja, 6. marec 2016 / 18:22

Z gregorčki želijo v Guinnessovo knjigo

Tržič – Čez teden dni bodo na predvečer gregorjevega v več gorenjskih krajih z obrtniško tradicijo simbolično vrgli luč v vodo, tudi v Tržiču, kjer se letos s svojimi gregorčki želijo vpisati v Gui...

Razvedrilo / nedelja, 6. marec 2016 / 18:22

Da, dragi! Da, draga!

V nedeljo, 6. marca, na Planet TV prihaja nova humoristična nadaljevanka Da, dragi! Da, draga! z glavnima junakoma Bojanom in Mišo. Bojana igra Lotos Vincenc Šparovec, Mišo pa Gorka Berden.

Nasveti / nedelja, 6. marec 2016 / 18:17

Nabiranje kondicije

Polhograjska Grmada (898 m) – Tošč (1021 m) – Polhograjci so vedno hvaležna tura; skoraj ob vsakem vremenu. Ogromno število poti, tudi nemarkiranih, daje možnosti različnih kombinacij. Mi se bomo dane...