Na zmagovalnih stopničkah: Finka Kaisa Maekaeraeinen, Francozinja Sandrine Bailly in Nemka Magdalena Neuner (Foto: Tina Dokl)

Slovenke se v vetru niso znašle

Ženski šprint Francozinji Sandrine Bailly. Slovenke brez točk svetovnega pokala. Zadnja posamična tekma v letošnji sezoni za Tadejo Brankovič Likozar.

Rudno polje – S šprintersko tekmo žensk se je zaključil sobotni biatlonski program na Pokljuki. Za razliko od dopoldanske moške tekme so imele ženske še težje pogoje, saj je bilo precej vetrovno in zelo hladno. V takšnih razmerah se je najbolje znašla Francozinja Sandrine Bailly. Z enim zgrešenim strelom je prišla do nove pokljuške zmage. Z izjemo četrtkove indivualne tekme, kjer ni bila v ospredju, je Pokljuka namreč zanjo srečen kraj: »Na strelišču je bilo zaradi vetra težko. Vedela sem, da so tudi ostale punce grešile. Trudila sem se narediti vse najboljše na streljanju stoje, saj sem leže enkrat zgrešila. Zadnji krog je bil tekaško hiter.« Baillyjeva je tokrat imela precej bolj mirno roko kot v četrtek, ko je bila zelo jezna nase prav zaradi slabega strelskega nastopa, a kljub temu uspela ohraniti zaupanje v svoje sposobnosti. Za konec se je dotaknila še jutrišnje štafete: »Mislim, da smo dobra ekipa. Cilj je končati na zmagovalnih stopničkah.«

O tem ne razmišlja danes drugouvrščena Finka Kaisa Maekaeraeinen. Skoraj celotna finska ekipa, tako moški kot ženske, se bori z boleznijo. Je pa Finka kljub temu, da tudi sama ni stoodstotno zdrava, dosegla svoje prve stopničke v karieri. »Lani sem bila na Pokljuki prvič med osem najboljših. Ko sem danes prišla sem gor in je pihalo in bilo hladno, sem si rekla, da bo to moj dan. Takšni pogoji so bili namreč tudi v Kontiolahtiju, kjer sem bila le malo za stopničkami. Le moji prsti niso vajeni takšnega mraza, kar je bil problem predvsem na strelišču. Leže sem zadela vseh pet strelov, a ni bilo lahko. V stoje sem zgrešila enega. Imela sem srečo, da ob mojem streljanju ni bilo tako zelo vetrovno. Razmere na strelišču so bile zares težke,« je po tekmi povedala Finka.

Tretja je bila simpatična Nemka Magdalena Neuner, ki je bila na strelišču nenatančna kar trikrat, a izjemno hitra v smučini: »Zame je bila danes dobra tekma. Streljati v teh vetrovnih razmerah je bilo zelo težko. Stoje sem zgrešila trikrat. Normalno je to preveč za stopničke, a danes je bilo dovolj, saj so dekleta veliko grešila. Na progi sem bila zelo hitra. Zadnji krog me je od zadaj priganjala še Sandrine.« Nemke bodo ene izmed favoritinj za jutrišnjo zmago v štafetni preizkušnji. »Ne vemo še, katera dekleta bodo jutri nastopila. Glede na to, da sem bila danes tretja, imam verjetno res dobre možnosti, da me trener da v ekipo,« je zaključila Neunerjeva.

Smola Gregorinove na strelišču

Izmed štirih Slovenk je bila najvišje, na skromnem 40. mestu, Kamničanka Andreja Mali. Zgrešila je dva strela. Teja Gregorin je bila s štirimi zgrešenimi streli 52., kar pomeni, da je po dolgem času ostala brez točk, Dijana Ravnikar je bila 56., zgrešila je trikrat, Tadeja Brankovič Likozar pa s štirimi zgrešenimi streli 62. Zanjo je to najboljša uvrstitev v letošnji sezoni, ki jo jutri zaradi težav z ramo tudi zaključuje. Biatlonka iz Vašce pri Cerkljah se bo sedaj posvetila nekaj mesečnemu počitku, na operacijo pa ji ne bo treba. Motivacije za povratek v naslednji sezoni ji, kot pravi, ne bo zmanjkalo.

Novo smolo na strelišču je imela naša najboljša biatlonka letos Teja Gregorin. Poljakinja Magdalena Gwizdon je že drugič letos streljala v njene tarče. »Zaradi tega nisem bila dovolj zbrana in sem napravila preveč napak. Današnjo tekmo moram čim prej pozabiti. Danes sem sicer dobro začela, nekoliko hitreje kot po navadi, glede tega si nimam nič za očitati. Na strelišču pa sem potem zapravila najmanj deset sekund s čakanjem, pa še zaradi nezbranosti mi nič ni šlo od rok," je bila razumljivo nezadovoljna Gregorinova.

Jutri bosta na Pokljuki še tekmi štafet. Nastopili bosta tudi slovenski, ženska bo letos na startu sploh zadnjič, saj zamenjave za Brankovič Likozarjevo ni.

                         

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / sreda, 24. junij 2015 / 11:10

Historial je bil živ

V soboto je živahno dogajanje v srednjeveško mesto prinesel vsakoletni festival zgodovine, Historial.

Objavljeno na isti dan


Slovenija / sobota, 23. januar 2016 / 13:34

Novosti pri očetovskem dopustu

Dodatnih pet dni očetovskega dopusta tudi za očete otrok, mlajših od treh let, ki niso izrabili več kot 50 dni neplačanega dopusta. Plačani očetovski dopust se bo do leta 2018 vsako leto podaljšal za...

Jesenice / sobota, 23. januar 2016 / 13:21

Za direktorico ponovno predlagajo Branko Smole

Jesenice – Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja Občine Jesenice bo občinskemu svetu predlagala, naj za direktorico Gledališča Toneta Čufarja Jesenice ponovno imenuje dosedanjo dire...

GG Plus / sobota, 23. januar 2016 / 13:11

Veliki up med športniki invalidi

Jernej Slivnik je športnik paraplegik, ki tekmuje v smučanju sede. Leta 2018 želi z monoskijem nastopiti na paraolimpijskih igrah. Pretekli konec tedna se je v Kranjski Gori kot predtekmovalec seznani...

Gospodarstvo / sobota, 23. januar 2016 / 13:06

Kmetom olajšava za vlaganja

Kmetje lahko do 5. februarja uveljavljajo olajšavo za vlaganja v osnovno kmetijsko in osnovno gozdarsko dejavnost.

Razvedrilo / sobota, 23. januar 2016 / 13:04

Začeli snemati novo serijo

Na Planet TV bodo spomladi začeli predvajati novo slovensko humoristično serijo Da, dragi! Da, draga!, ki jo snemajo pod taktirko režiserja Vena Jemeršića.