Kranjska hiša odpira vrata
"Pomembno je, da Kranjska hiša poleg promocije turizma zaživi tudi kot prostor srečevanj ob različnih razstavah, delavnicah in dogodkih," je povedala Natalija Polenec, direktorica Zavoda za turizem Kranj.
Kranj - »Obnovo Kranjske hiše lahko štejemo za korak k uresničevanju ambiciozno zastavljenih zamisli o tem, katere dejavnosti bi lahko znova ali na novo dobile prostor v starem jedru. Kranjska hiša je mišljena kot stičišče turizma, kulture in deloma trgovine,« je povedal župan Damijan Perne. Kranjska hiša je rezultat skupnega regijskega projekta Sejem bil je živ. Vrednost naložbe je 307.476 evrov, od tega je kranjska občina prispevala 126.476 evrov, norveški finančni mehanizem pa 181 tisoč evrov. Dela so potekala slabe štiri mesece, obnovljeni prostori skupaj obsegajo 350 kvadratnih metrov površin. V Kranjski hiši so turistično informativna pisarna in brezplačna e-točka s tremi delovnimi enotami, prodajalna spominkov, zgoščenk in knjig, povezanih s Kranjem, turizmom, kulinariko in tradicionalno glasbo. Križni hodnik, ki povezuje Glavni trg s Tavčarjevo ulico, je eden arhitekturno najlepših prostorov v hiši in je namenjen razstavam in delavnicam. Zdaj je na ogled razstava fotografij Ogledalo starega Kranja, ki je nastala z natečajem, ki sta ga pripravila Zavod za turizem Kranj in Fotografsko društvo Janeza Puharja Kranj. Na koncu križnega hodnika so postavili staro Blasnikovo tiskarno. V prvem nadstropju so delovni prostori Zavoda za turizem Kranj. »Pomembno je, da Kranjska hiša poleg promocije turizma zaživi tudi kot prostor srečevanj ob različnih razstavah, delavnicah in dogodkih,« je povedala Natalija Polenec, direktorica Zavoda za turizem Kranj.
Kranjska hiša bo odprta od ponedeljka do sobote od 8. do 19. ure, ob nedeljah in praznikih pa od 9. do 18. ure. Na včerajšnjem odprtju hiše je zbrane nagovorila tudi veleposlanica Kraljevine Norveške, May Britt Brofoss. Na prireditvi so podelili tudi nagrade avtorjem najboljših fotografij na razstavi Ogledalo starega Kranja.