Dogovor o krvavškem vodovodu
Po umiku občine Mengeš je projekt obnove krvavškega vodovoda vreden 10,5 milijona evrov, z njim pa bodo kandidirali za denar iz kohezijskih skladov.
Cerklje – V ponedeljek so župani občin Kranj, Šenčur, Cerklje, Vodice in Komenda vendarle podpisali dokument identifikacije investicijskega programa za povečanje zmogljivosti krvavškega vodovodnega sistema, ki je po izstopu občine Mengeš iz skupnega projekta vreden 10,5 milijona evrov. S projektom kandidirajo za denar iz kohezijskih skladov, pričakujejo pa, da bodo z njim pokrili približno 70 odstotkov vrednosti obnove krvavškega vodovoda. V skladu z dogovorom bo nosilec projekta občina Cerklje na Gorenjskem, je pojasnil njen župan Franc Čebulj.
»Projekt sanacije krvavškega medobčinskega vodovoda je bil še pred kratkim resno ogrožen, saj sta poleg Mengša iz istega voza nameravali izstopiti še občini Kranj in Komenda,« je Čebulj opisal zadnjo fazo pogajanj med petimi občinami, solastnicami krvavškega vodovoda. Na koncu je obveljajo, da bo Mestna občina Kranj k 10,5 milijona evrov vrednem projektu prispevala 1,108 milijona evrov oziroma 10,55 odstotka, občina Šenčur 2,095 milijona evrov oziroma 19,95 odstotka, občina Cerklje 3,396 milijona evrov oziroma 32,35 odstotka ter občini Komenda in Vodice vsaka po 1,95 milijona evrov oziroma po 18,57 odstotka. Višina denarnega vložka posamezne občine se bo seveda sorazmerno znižala, glede na pridobljena kohezijska sredstva.
Vodni viri na Krvavcu zagotavljajo po sto litrov pitne vode na sekundo, od katerih je po umiku Mengša petnajst litrov »viška«. Čebulj pričakuje, da bodo kmalu našli porabnika tudi za preostalo vodo, saj sta si občini Šenčur in Kranj po njegovem mnenju zagotovili premalo vode iz krvavškega sistema.