Peterica občinskih svetnikov proti županu
Na izredni seji so skušali dokazati, da se razvojni program občine za obdobje od 2004 do 2010 ne upošteva, župan in občinska uprava pa delajo stihijsko, na pamet in po načelu "deli in vladaj".
»Decembra 2002 sem bil izvoljen za župana. Za opravljanje te funkcije ne potrebuješ le znanja, poguma in vizije, ampak moraš te kraje imeti tudi rad. Vsake pozitivne spremembe v kraju sem se veselil bolj kot osebnih dosežkov,« je v čustvenem nagovoru občinskim svetnikom dejal župan Jure Žerjav na izredni seji prejšnji ponedeljek zvečer. Sklic izredne seje je zahtevala peterica občinskih svetnikov – Robert Plavčak in Zdenka Kersnik z neodvisne liste Za našo dolino gre, Bogomir Košir in Marinka Puc Koplan iz občinskega odbora SDS ter Jože Zupančič z Liste Glas občanov (zanimivo – štirje od omenjenih so se v preteklosti potegovali za župansko mesto na volitvah). Omenjeni svetniki so izredno sejo zahtevali predvsem zato, ker se po njihovem mnenju razvojni program občine za obdobje od 2004 do 2010 ne upošteva, župan in občinska uprava pa po njihovem mnenju delajo stihijsko, na pamet in po načelu »deli in vladaj«.
Župan Jure Žerjav je več kot poldrugo uro podrobno predstavljal omenjeni občinski razvojni načrt, cilje in naloge, obenem pa tudi aktivnosti in pridobitve, ki so jih na dobri polovici obdobja, za katerega je bil sprejet načrt, že izvedli. Seznam pridobitev, ki jih je naštel župan, je bil dolg, od obnov šol, cest, novogradenj …
»Navdušen sem!« je na županove navedbe odgovoril prvopodpisani na zahtevi za izredno sejo Robert Plavčak. »Že sam sklic je dosegel svoje – župan je vzel v roke občinski razvojni načrt in ga začel brati,« je dodal. Plavčak je prepričan, da stvari v Kranjski Gori niso tako rožnate, kot je to skušal predstaviti župan, tako naj bi bila občina prometno popolnoma neurejena, kljub velikim težavam s pitno vodo še vedno nimajo programa oskrbe s pitno vodo, premalo je aktivnosti na področju urejanja hudournikov, nesprejemljivo je dopuščanje širjenja apartmajev … Bogomir Košir se je z očitki med drugim dotaknil ravnanja s prostorom v občini, nove objekte, ki rastejo v kraju, pa imenoval kar »transformatorje«. »Dogajanja s prostorom v občini moti prav vse, razen tistih, ki imajo od tega korist!« je bil kritičen Košir. Marinka Puc Koplan je sicer občinski razvojni program ocenila kot dober, je pa pogrešala več statističnih podatkov in analiz, ki bi pokazali, v kakšno smer gre razvoj občine. Zdenka Kersnik je opozorila predvsem na pomanjkanje socialnih stanovanj in beg možganov iz občine. »Bogastvo je občinsko vodstvo pahnilo v naročje kapitala, pozabilo pa je na socialno dimenzijo,« je menila. Jože Zupančič pa je pripravil kar 29 strani materiala, v katerem se je osredotočil predvsem na gospodarjenje s prostorom. Po njegovem so nekatere vasi »izmaličili do absurda«, prostor v Kranjski Gori pa je postal »sredstvo nebrzdanega črpanja dobička«.
Župan Jure Žerjav je dejal, da je vodilo omenjene peterice »generiranje govoric ter vzbujanje suma korupcije in klientelizma«. Zavrnil je vse namige glede koruptivnosti in zatrdil, da razvojni program nikakor ni mrtva črka na papirju, temveč ga vsako leto upoštevajo pri pripravi proračuna. Poudaril je tudi, da razvoj občine do leta 2010 mora biti skupno delo vseh, tudi občinskih svetnikov.