Na srečanju z gorenjskimi podjetniki: Cvetka Selšek, predsednica uprave SKB (levo), Borut Vujčič, direktor SKB Leasing (v sredini) in Irina Peternel, direktorica gorenjske poslovne enote (desno) (Foto: Gorazd Kavčič)

Z novo podobo in z dobičkom

Banka SKB je v torek na Brdu gorenjskim podjetjem in zasebnikom predstavila novo grafično podobo, plačilni sistem Sepa ter poslovno in davčno plat lizinga.

Kranj – Kot je dejala predsednica uprave Cvetka Selšek, je banka letos skrajšala ime iz SKB banka, d. d., v SKB, d. d., hkrati pa je celostno grafično podobo poenotila s podobo mednarodne finančne skupine Societe Generale, katere del je od leta 2001 dalje. Anketa, ki so jo izvedli spomladi, je pokazala, da so po prepoznavnosti bank v Sloveniji na drugem mestu in da večina bolj slabo pozna njeno povezavo s Societe Generale. V letošnjih prvih devetih mesecih so ustvarili 20 milijonov evrov dobička po obdavčitvi, v prihodnje bi položaj radi še okrepili, pri tem pa bodo večji poudarek kot povečevanju bilančne vsote dali finančnim rezultatom in dobičkonosnosti.

Banka ima eno od poslovnih enot tudi na Gorenjskem, kjer po besedah njene direktorice Irine Peternel hitro raste in je med vsemi bankami po tržnem deležu na drugem mestu, med bankami v tuji lasti pa celo na prvem. V SKB ima odprt transakcijski račun 23.000 občanov, 1.400 samostojnih podjetnikov in 1.300 podjetij. Pri klasičnih depozitih so kljub večjemu zanimanju za novejše oblike varčevanja zadržali pozitivno rast, dober odziv je tudi za sklepanje pogodb v nacionalni stanovanjski varčevalni shemi.

Plačilni sistem Sepa oz. enotno območje plačil v evrih naj bi po besedah Zlatka Jamnika iz banke SKB uveljavili januarja prihodnje leto in bo državljanom in podjetjem omogočil, da bodo na celotnem območju Sepa lahko izvajali plačila enako varno in enostavno kot jih že danes v okviru domačega plačilnega prometa. Lizing ima v primerjavi z drugimi načini financiranja številne prednosti, je dejala Špela Zajec iz SKB Leasing in pri tem navedla, da lizing zahteva od lizingojemalca manj dokumentacije, nižje stroške zavarovanja financiranja in manj lastnega denarja, hkrati pa omogoča lažji dostop do finančnih virov tudi finančno šibkejšim.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / četrtek, 24. februar 2011 / 07:00

V likovnem društvu delovno

V Likovnem društvu Kranj že več kot trideset let pripravljajo likovne razstave domačih in tujih likovnikov.

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / ponedeljek, 3. december 2018 / 22:41

Obnovljeni prostori za dementne stanovalce

Stanovalka oddelka Mozaik Ana Tavčar je v družbi predsednice sveta zavoda in direktorice Centra slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka prerezala trak obnovljenega oddelka.

Naklo / ponedeljek, 3. december 2018 / 22:39

Preplet sv. Jakoba in Franca Pirca

Šestnajsti Pirčevi dnevi so gostili dva poznavalca svetega Jakoba in dva poznavalca Franca Pirca, ob tej priložnosti so tudi blagoslovili novo informacijsko tablo pred cerkvijo sv. Jakoba v Podbrezjah...

Gospodarstvo / ponedeljek, 3. december 2018 / 22:35

Nagradili najboljše tuje vlagatelje

Javna agencija Spirit Slovenija je letos kar tri od štirih priznanj za najboljše tuje investitorje podelila gorenjskim podjetjem, z Gorenjsko pa je povezana tudi četrta nagrada.

GG Plus / ponedeljek, 3. december 2018 / 22:29

»Krepek sprehod« po divjinski Apalaški poti

Jakob J. Kenda je prvi Slovenec, ki je prehodil Apalaško pot. Divjinska pot skozi štirinajst ameriških zveznih držav prek Apalaškega hribovja je dolga 3500 kilometrov in ima kar 142 kilometrov vzponov...

GG Plus / ponedeljek, 3. december 2018 / 22:27

Kalanušar je potoval čez pol celine

Na odmevnem spominskem večeru v Stari Loki so predstavili Spominski zapisnik avstrijskega ujetnika v Rosiji, kot ga je v spomin na veliko svetovno vojsko od leta 1915 do 1918 zapisal Jože Žagar, Kalan...