Občina bo plačala dežurno službo

Kranjska Gora - V turistični kranjskogorski občini že dalj časa nimajo urejene dežurne zdravstvene službe prek vikendov in ob praznikih. Na Občini Kranjska Gora so zato iskali možnost, da bi omenjeno službo spet uvedli. Zdaj vse kaže, da se bo to vendarle zgodilo, kajti v predlogu proračuna za prihodnje leto je Občina zagotovila dvajset tisoč evrov v ta namen. Kot je povedal župan Jure Žerjav, naj bi bila dežurna zdravniška ekipa prisotna ob sobotah popoldne in ob nedeljah čez dan. Ker pa zagotovljenih dvajset tisoč evrov v občinskem proračunu ne bo zadoščalo, skupni stroški naj bi znašali štirideset tisoč evrov, na Občini Kranjska Gora računajo tudi na sodelovanje turističnega gospodarstva.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / / 19:05

Jamarji za varnost v soteskah

Kljub omejitvam in prepovedim soteskanje na črno še vedno poteka, zato so se v Jamarski reševalni zvezi odločili za vajo na soteski reke Bistrice nad Bohinjsko Bistrico.

Objavljeno na isti dan


Šport / petek, 25. julij 2008 / 07:00

Skakalci na poletne tekme

Z današnjimi večernimi kvalifikacijami se v Hinterzartnu začenja Poletna velika nagrada v smučarskih skokih, v Nemčiji pa ne bodo manjkali naši orli.

Kultura / petek, 25. julij 2008 / 07:00

Velika narava dveh

Lancovo - Galerija Brigita na Lancovem nad Radovljico z vmesnim premorom deluje že skoraj 20 let, vsako leto pa njena lastnica, akademska slikarka Brigita Požegar - Mulej v njej...

Kronika / petek, 25. julij 2008 / 07:00

Ostali brez letalskih vozovnic

Oškodovanki nista poleteli na Tajsko, ker preko spleta plačanih letalskih vozovnic sploh nista prejeli.

Gospodarstvo / petek, 25. julij 2008 / 07:00

Sibo: v 15 letih dve tovarni

V podjetju Sibo so programe tehničnih komponent in zapiral nadgradili s čisto proizvodnjo za farmacijo in medicino. V letu in pol bodo svoj promet podvojili.

Kranj / petek, 25. julij 2008 / 07:00

Najprej obup, sedaj veselje

Petčlanska družina Jagodic-Kaštrun, ki je sredi maja po požaru ostala brez svojega doma, se je v torek vselila nazaj v prenovljeno najemniško stanovanje na Planini.