Janez Marič letos s smučmi na snegu še ni tekel. (Foto: Tina Dokl)

Marič okreva v toplicah

Biatlonec Janez Marič je prestal operacijo kolena. Na nogo še nekaj časa ne bo smel stopiti. Trenutno okreva v Šmarjeških Toplicah.

Na sezono se pospešeno pripravljajo tudi biatlonci. Prva tekma jih čaka konec novembra na Finskem. Tam zagotovo ne bo Janeza Mariča, ki okreva po operaciji kolena. S fanti je šel letos v pripravljalnem obdobju le na Češko, sicer pa je treniral sam, predvsem na kolesu in v kajaku.

»Treniral sem po prilagojenem programu in delal tiste stvari, kjer me koleno ni bolelo oziroma me je manj bolelo, to pomeni kolo in kajak. Kajak je dober za zgornji del telesa, tudi tam lahko srčni utrip dvignem, poleg tega kolena ne trpijo. Kolesaril pa sem tako s cestnim kot z gorskim kolesom. Kilometrov nisem štel, bilo jih je veliko,« je povedal Marič, ki se mu težave s kolenom vlečejo že dolgo. Artroskopijo je imel že na obeh kolenih, sedaj na enem še operacijo. Po koncu lanske sezone so mu na magnetni resonanci postavili diagnozo, ki se ji reče osteofondritis, kar pomeni obraba hrustanca in odstop od kosti. »Rešitev je bila le operacija in to čimprejšnja, tako so mi svetovali strokovnjaki in najbolje je, če poslušam zdravnike. Rad bi tudi po karieri normalno živel. Kar se operacije tiče, pa je bilo več načinov. Odločil sem se za najnovejšega, rehabilitacija pa naj bi trajala dva meseca. Konec junija so mi najprej z artroskopijo iz kolena odvzeli del hrustanca, ter nato vzgojenega na operaciji, ki je bila 9. oktobra, vsadili nazaj. Operacija je uspela. Malo me še boli, a je že precej bolje. Sredi novembra imam pregled in takrat bodo povedali, kdaj bom lahko prvič stopil na noge,« se tega že veseli biatlonec iz Stare Fužine, ter dodaja: »Prva dva dneva po operaciji sem moral samo ležati, tako da sem se zelo veselil bergel, da bom šel lahko vsaj sam na stranišče, sedaj sem jih že sit. Sem ves počasen in nepokreten. Komaj čakam, da bom lahko stopil na noge.«

Marič je trenutno že dober teden dni na okrevanju v Šmarjeških Toplicah. Ko smo ga poklicali, si je ravno z ledom hladil koleno: »Tukaj bom dva tedna, potem bodo pa videli, če bo potrebno kaj podaljšati. Ves dan se kaj dogaja. Večinoma razgibavam v fitnesu, hladim koleno, imam elektrostimulacije, laser, v bazen pa še ne grem.« Kdaj bo Marič lahko začel trenirati, je še preuranjeno govoriti. Pravi pa, da če bo le vse v redu, bo v biatlonu vztrajal še do olimpijskih iger.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Najboljše kratke zgodbe

Ob letošnjem slovenskem kulturnem prazniku je Radio Slovenija razpisal tradicionalni natečaj za najboljšo kratko zgodbo.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sobota, 10. avgust 2019 / 20:28

V gorenjskih kampih polno gostov

Državna statistika v kampih beleži precejšen porast števila nočitev. Tako kot v preteklih nekaj letih so z dozdajšnjim potekom sezone zelo zadovoljni tudi v gorenjskih kampih, kjer na vrhuncu sezone k...

Kronika / sobota, 10. avgust 2019 / 20:27

Nesreče motoristov

Kranj – Zaradi prometne nesreče sta bila v torek zaprta izvoz z avtoceste v Na­klem in regionalna cesta iz Naklega proti Podbrezjam. V nesreči je bil udeležen voznik motornega kolesa. Zoper voznika...

Kronika / sobota, 10. avgust 2019 / 20:27

Ne nasedajte sleparjem

Policisti so bili v zadnjem času večkrat obveščeni o tujcih, ki na parkiriščih večjih trgovskih centrov in trgovin prodajajo različne predmete.

Kronika / sobota, 10. avgust 2019 / 20:27

Avto trčil v pešca

Tržič – V sredo dopoldan so policisti v Tržiču obravnavali prijavo trčenja voznika osebnega avtomobila VW Beetle in pešca. Nesreča se je zgodila na krožišču. Voznik avtomobila je s kraja odpeljal,...

Kamnik / sobota, 10. avgust 2019 / 20:26

Kamničani so Kamkolo sprejeli zelo dobro

Kamnik – Sistem izposoje električnih koles Kamkolo, ki ga je Občina Kamnik z odprtjem petih postaj in tridesetih koles zagnala v začetku junija, je med Kamničani naletel na presenetljivo dober odzi...