Župan Tomaž Drolec (Foto: arhiv GG)

Kulturni dom bo prenovljen prihodnje leto

Komenda - Kulturni dom v Komendi, ob dograditvi leta 1937 razglašen za eno najlepših stavb na Gorenjskem, bo prihodnje leto le dočakal svojo temeljito prenovo. Občinski svetniki so na svoji zadnji seji sprejeli informacijo o izdelanih PGD projektih, občina pa je pridobila tudi že ustrezno gradbeno dovoljenje. Kot je povedal arhitekt Andrej Kocjan, bo zunanjost stavbe zaradi zahtev Zavoda za varstvo kulturne dediščine ostala praktično nespremenjena, v notranjosti pa bodo z zamenjavo strehe uredili mansardo, kjer bosta tudi sejna soba in občinski arhiv, temeljito bo prenovljena avla, sanitarije, drugi prostori v pritličju in osrednja dvorana z balkoni. V stanovanja in kletni lokal s prenovo ne bodo posegali. »Prizadevamo si, da bomo obe lastniški stanovanji izpraznili že prihodnje leto in stanovalce preselili v stanovanja nad novo trgovino,« je povedal župan Tomaž Drolec. Svetniki so izrazili zahtevo, naj arhitekti predvidijo tudi vgradnjo dvigala, a odločitev o tem še ni padla, saj bi dvigalo investicijo pošteno podražilo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / torek, 25. junij 2013 / 10:09

Tanja odgovarja

Pozdravljeni. Že nekaj časa spremljam vašo rubriko in sem se odločila, da vam še jaz pišem. Nedolgo nazaj sem začela novo zvezo in me zanima, kako nama kaže glede stanovanja? Ker se odloča...

Objavljeno na isti dan


Komenda / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 15:02

Priložnost za težje zaposljive

Z željo ustvariti delovna mesta težko zaposljivim invalidom s podeželja v lokalnem okolju so v Komendi ustanovili zavod Grunt. Njegovi zaposleni opravljajo različna dela na kmetiji Zadrgal.

Gospodarstvo / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 15:02

Žarek upanja za Zlatorog

Najemniki kampa Zlatorog so v sodelovanju s finančnimi partnerji na Občino Bohinj posredovali pismo o nameri za odkup kampa. Zanima jih tudi vlaganje v hotel Zlatorog.

Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 15:01

Veselih deset Pod Stražo

Cerkljanska dramska skupina Pod Stražo je praznovala deset let delovanja. Članom iz Poženika, Šmartnega in Pšate poseben izziv predstavlja uprizarjanje starih dramskih del, predelanih v cerkljansko na...

Gospodarstvo / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 14:05

Pr' Šmajd pridelujejo industrijsko konopljo

Na kmetiji Pr' Šmajd v Predosljah pridelujejo industrijsko konopljo. Iz semena stiskajo konopljino olje, pripravljajo konopljine beljakovine in vlaknine ter konopljin čaj.

GG Plus / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 14:01

Kranjski gospodje in tovariši

Osrednji razstavni projekt Gorenjskega muzeja v letošnjem letu, razstava Gospodje in tovariši s podnaslovom Kapitalistični in socialistični razcvet Kranja 1920–1980, je od maja do februarja prihodnje...