Vaški odbori bodo

Naklo - Na oktobrski seji so med drugim obravnavali predlog Poslovnika občinskega sveta Občine Naklo, ki so ga z dopolnitvami soglasno potrdili. Več časa so namenili razpravi o osnutku odloka, ki bo omogočil ustanovitev vaških odborov. Po tri člane naj bi imeli odbori na Polici, Cegelnici, Okroglem, v Žejah in naselju Gobovce, pet v Strahinju, po sedem v Podbrezjah in Dupljah ter devet v Naklem. Za ustanovitev zadostuje pobuda, ki jo bo podprlo s podpisi na sedežu občine najmanj pet odstotkov volivcev s posameznega območja. Edino Aleš Krumpestar je izrazil pomisleke proti vaškim odborom, saj dobro delujejo občinski organi. Anton Kosec in Peter Celar sta menila nasprotno. Slednji je ocenil, da se lahko ob sodelovanju več ljudi marsikaj premakne na bolje. Albin Golba je ugotovil, da bo v Podbrezjah to težko doseči zaradi sprtosti vaščanov. Do konca oktobra pričakujejo pripombe strank na osnutek odloka, ki ga bodo pripravili za drugo obravnavo še letos.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / / 07:00

Ločeno zbiranje odpadkov

Z majhnimi koraki do čistejšega okolja

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.