Priznanja čebelarjem

Strahinj - Čebelarsko društvo Naklo je pripravilo 6. in 7. oktobra v Biotehniškem centru Naklo sedmo razstavo z naslovom Med je hrana, zdravilo in darilo. Člani Čebelarskih društev Naklo, Kranj, Besnica, Britof-Predoslje in Šenčur ter Čebelarske zveze zgornje Gorenjske so predstavili čebelje pridelke in izdelke ter staro čebelarsko orodje, Biotehniški center in Center za trajnostni razvoj podeželja pa sta razstavila izdelke rokodelcev, zeliščarjev in sadjarjev. V soboto popoldne so podelili priznanja za najboljši slovenski med. Kot je povedal Janez Pivk, so si čebelarji prislužili 18 zlatih, 20 srebrnih in 16 bronastih priznanj, dali pa so še dve priznanji za udeležbo. Podelitev so s kulturnim programom popestrili učenci biotehniške šole, folklorni plesalci iz vrtca Zgornje Bitnje, pevski zbor Dobrava, kvintet Vedrina in harmonikarji iz Naklega. V soboto in nedeljo sta Meta Vrhunc in Anton Tome predavala o pomenu čebel in zdravljenju s čebeljimi pridelki, Marjan Zupan pa je vodil ogled ekološkega sadovnjaka ter čebelnjaka.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / nedelja, 28. junij 2015 / 12:03

Namesto žice izbrali 'štrik'

V skladu s sodno poravnavo, ki jo je potrdil tudi občinski svet, bo morala občina Kamnik podjetju ZIL Inženiring plačati dvesto tisoč evrov preveč vloženih sredstev v javno infrastrukturo.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 15. avgust 2011 / 07:00

Na prvenstvu tudi šest slovenskih čolnov

Barve Slovenije bo na Bledu zastopalo šest slovenskih posadk, med njimi je tudi dvojni dvojec, ki bo nastopil v konkurenci invalidov.

Prosti čas / ponedeljek, 15. avgust 2011 / 07:00

Romantična večerja

Ni bilo valentinovo, bil je kulinarični večer z Miro Šemić v Vili Bled. Dobra vina in kuhinja Igorja Jagodica je prisotne popeljala v deželo razvajanja brbončic.

Nasveti / ponedeljek, 15. avgust 2011 / 07:00

Zbrušeni diamant

Jalovec (2645 m) - Pogled na goro iz doline Tamar je res čudovit. Mogočnež popolnih oblik je danes povsem zasluženo tudi v logotipu Planinske zveze Slovenije. Ena najlepših gora pri nas.

Humor / ponedeljek, 15. avgust 2011 / 07:00

Vozičkar´ce po vzoru Klobase

"Če teli avtoprevozniki loh afne guncajo pred Karavanškmo predoram, poj bomo pa tud` me svoje pravice zahtevale pred občino," sta v en glas povedali rahlo besni mamici Izabela in Evelina.

GG Plus / ponedeljek, 15. avgust 2011 / 07:00

Gradu so vrnili mladost

Znameniti grad, komenda imenovan, v Rebrci/Rechberg pri Železni Kapli/Eisenkappel je do prihoda mladega župnika Poldeja Zundra v Železno Kaplo več ali manj sameval. Po njegovi zaslu...