Glavni direktor Acronija Slavko Kanalec

V Acroniju prej ali slej drugačen delovni čas

V Acroniju še niso spremenili delovnega časa, a dolgoročno bodo zagotovo prešli na osemurni delovnik, pravi glavni direktor.

Acroni letos spet posluje izjemno dobro, po prvih sedmih mesecih imajo že štirikrat več dobička kot lani celo leto. Konec leta načrtujejo med 37 in 40 milijoni evrov dobička.

Pred poletjem je kar nekaj razburjenja med zaposlenimi v Acroniju povzročila napovedana sprememba delovnega časa. Uveljavljeni delovni čas po sistemu 12 – 24 (dvanajst ur dela čez dan, prost dan, nato dvanajst ur dela ponoči) naj bi nadomestil delovni čas po sistemu 6 plus 2 (dva dni dela osem ur dopoldne, dva dni osem ur popoldne, dva dni osem ur ponoči in dva dni prosto). Za spremembo se kljub napovedim še niso odločili. Zakaj, smo vprašali glavnega direktorja Acronija Slavka Kanalca. Pojasnil je, da so pred meseci odprli razpravo o delovnem času, o tem so se pogovarjali s sindikati in zaposlenimi. »Prepričan sem, da je dvanajst ur težko kvalitetno delati. Sam vztrajam pri stališču, da je osemurni delovnik dovolj dolg; ne nazadnje so se sindikati že pred 150 leti borili za osemurni delovnik. Vse argumente smo pretehtali, za ta korak pa se še nismo odločili. Razlog je zelo preprost – gre za težave z zagotovitvijo javnega prevoza, denimo v Bohinj ali v Dolino, in s tem zagotovitvijo zaposlenim, da pridejo na delo. To je po svoje tudi problem države. Drugi razlog, zakaj se še nismo odločili za spremembe, pa je varstvo otrok – v občini za to ni ustrezno poskrbljeno,« je poudaril glavni direktor. Kot je dejal, se v Acroniju pripravljajo na projekt Družini prijazno podjetje, v okviru katerega razmišljajo celo, da bi v okviru podjetja uredili svoj vrtec, s čimer bi rešili omenjeni problem.

 

Kot pravi direktor, bo dolgoročno v Acroniju zagotovo prišlo do sprememb delovnega časa. »Dolgoročno moramo pripraviti pogoje, da bomo lahko prešli na normalen osemurni delovnik. Navsezadnje menim, da v normalnem delovnem dnevu mora biti prostor tako za delo kot za družino in za vsakega posameznika …,« je še dodal glavni direktor Acronija Slavko Kanalec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / torek, 14. julij 2020 / 10:25

Prvič teden rokometa

Kranj – Minulo nedeljo se je pod okriljem Mednarodne rokometne zveze (IHF) začel teden rokometa. Ta poteka prvič, trajal pa bo do sobote, 18. julija. Začetek mednarodnega tedna rokometa pa ni izbra...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 4. maj 2016 / 15:42

Zgodovinska primerjava vrednosti dela

Kolikšna je bila vrednost opravljenega dela v takratnem času, lahko izračunamo, če uporabimo navedbe iz Kronike Gozdnega gospodarstva Bled, kjer je zapisano:

Kultura / sreda, 4. maj 2016 / 15:00

Srečne frizerke in druge zgodbe

Edo Torkar je napisal knjigo kratkih zgodbic z naslovom Srečne frizerke. V žepnici je sto kratkih zgodb, ki so tako različne, da so v knjigi razporejene kar po abecednem redu naslovov.

Rekreacija / sreda, 4. maj 2016 / 15:00

Osteoporoza (2): vpliv telovadbe

Na nekatere dejavnike, ki vplivajo na razvoj osteoporoze, lahko vplivamo sami, eden od preventivnih dejavnikov je tudi primerna telesna aktivnost. Vpliv telovadbe na kostno gostoto premalo...

Kronika / sreda, 4. maj 2016 / 14:57

Škofjeločan ni več pogrešan

Škofja Loka – S Policijske uprave Kranj so v petek preklicali iskanje pogrešanega Tica Cerovskega iz Škofje Loke. Na podlagi medijskih objav so ga nepoškodovanega našli na območju Ljubljane.

Kronika / sreda, 4. maj 2016 / 14:57

Zasmrdelo je po plinu

Jesenice – Stanovalce na Gregorčičevi ulici na Jesenicah je v četrtek popoldne zmotil vonj po plinu v stanovanjski hiši. Tamkajšnji poklicni gasilci z merilno napravo izmerili koncentracijo plina v...