V Acroniju prej ali slej drugačen delovni čas
V Acroniju še niso spremenili delovnega časa, a dolgoročno bodo zagotovo prešli na osemurni delovnik, pravi glavni direktor.
Pred poletjem je kar nekaj razburjenja med zaposlenimi v Acroniju povzročila napovedana sprememba delovnega časa. Uveljavljeni delovni čas po sistemu 12 – 24 (dvanajst ur dela čez dan, prost dan, nato dvanajst ur dela ponoči) naj bi nadomestil delovni čas po sistemu 6 plus 2 (dva dni dela osem ur dopoldne, dva dni osem ur popoldne, dva dni osem ur ponoči in dva dni prosto). Za spremembo se kljub napovedim še niso odločili. Zakaj, smo vprašali glavnega direktorja Acronija Slavka Kanalca. Pojasnil je, da so pred meseci odprli razpravo o delovnem času, o tem so se pogovarjali s sindikati in zaposlenimi. »Prepričan sem, da je dvanajst ur težko kvalitetno delati. Sam vztrajam pri stališču, da je osemurni delovnik dovolj dolg; ne nazadnje so se sindikati že pred 150 leti borili za osemurni delovnik. Vse argumente smo pretehtali, za ta korak pa se še nismo odločili. Razlog je zelo preprost – gre za težave z zagotovitvijo javnega prevoza, denimo v Bohinj ali v Dolino, in s tem zagotovitvijo zaposlenim, da pridejo na delo. To je po svoje tudi problem države. Drugi razlog, zakaj se še nismo odločili za spremembe, pa je varstvo otrok – v občini za to ni ustrezno poskrbljeno,« je poudaril glavni direktor. Kot je dejal, se v Acroniju pripravljajo na projekt Družini prijazno podjetje, v okviru katerega razmišljajo celo, da bi v okviru podjetja uredili svoj vrtec, s čimer bi rešili omenjeni problem.
Kot pravi direktor, bo dolgoročno v Acroniju zagotovo prišlo do sprememb delovnega časa. »Dolgoročno moramo pripraviti pogoje, da bomo lahko prešli na normalen osemurni delovnik. Navsezadnje menim, da v normalnem delovnem dnevu mora biti prostor tako za delo kot za družino in za vsakega posameznika …,« je še dodal glavni direktor Acronija Slavko Kanalec.