Bodi to, kar si
Brezplačne delavnice za mlade bodo pomagale najti odgovore na vprašanja, težave in stiske, s katerimi se soočajo mladostniki med odraščanjem.
Resor za socialo in zdravstvo Kluba študentov Kranj si je znova zastavil nov, obsežen in zelo zanimiv projekt, imenovan Delavnice za mlade. S finančno pomočjo, ki si jo je največji klub študentov na Gorenjskem priboril na razpisu Fundacije Vincenca Drakslerja ter v sodelovanju z Zakonskim in družinskim inštitutom Krog, pripravljajo delavnice, ki bodo pomagale najti odgovore na vprašanja, težave in stiske, s katerimi se soočajo mladostniki med odraščanjem. Program ima tako preventivni kot kurativni značaj in pokriva področje zdravstvenega in socialnega varstva, sestavljajo pa ga tri tematsko različne delavnice. Te se bodo izvajale od konca septembra pa vse tja do decembra 2007 na področju mestne občine Kranj.
Posamezne delavnice zajemajo sklop osmih ur oziroma štiri dvourna srečanja, izvajale pa se bodo v sklopu rednega pouka oziroma zunajšolskih dejavnosti na kranjskih osnovnih in srednjih šolah, na različnih inštitucijah, ki se ukvarjajo z mladimi ter kot posebej razpisane delavnice pri Klubu študentov Kranj. Delavnica »ABC čustva«, delavnica »Zadovoljni s svojim telesom?« in delavnica »Bodi to, kar si« bodo mladim ponudile dodatna »orodja«, s katerimi se bodo lažje in bolj konstruktivno soočali z vsakdanjimi življenjskimi izzivi ter si izoblikovali stabilno identiteto. Program samih delavnic zajema odkrivanje in preprečevanje morebitnega nefunkcionalnega vedenja, čustvovanja, mišljenja, učenje alternativnih možnosti odzivanja v različnih situacijah, obravnavanje aktualnih problemov telesne samopodobe in podobno. Govorili bodo tudi o potrebi po pripadnosti, težnji po ugajanju in prilagajanju, kako spregledati pasti reklamne industrije in o nekontroliranem izražanju, ki lahko privede tudi do agresivnosti in antisocialnega vedenja. Vodja projekta in izvajalka delavnic, Anina Derkovič, specialistka zakonske in družinske terapije, cilja na to, da bodo na zabaven in kreativen način mladim predstavili za njih zelo aktualne teme, s katerimi se srečujejo v obdobju odraščanja in jim obenem nakazali različne alternative pri soočanju z vsakodnevnimi izzivi. Metoda dela bo družinsko–relacijska terapevtska metoda, ki temelji na nagovarjanju čustvene dinamike in globinskem spreminjanju čustvenih vzorcev. Delavnice bodo razgibane, saj bodo v sklopu osnovnega terapevtskega pristopa uporabljene tudi druge tehnike, kot so igre vlog, vodena vizualizacija, likovno izražanje …
Delavnice so za vse udeležence brezplačne. Več dodatnih informacij in točno določene urnike izvajanja delavnic pa najdete na www.ksk.si.