Veselih šestdeset
Gorenjski glas je v Preddvoru praznoval šestdesetletnico izhajanja časopisa in združil zabavo z rekreacijo. Za glasbeni del je poskrbel ansambel Gašperji.
Ker je minuli teden Slovenija doživela hudo uro, poplave, ki so še posebej prizadele gorenjski konec, natančneje Železnike, je bil petek razglašen za dan žalovanja in večina napovedanih zabavnih in družabnih prireditev je odpadla.
Na štajerskem koncu so prestavili na oktober izbor Naj fanta poletja 2007, vseeno pa so izpeljali modno revijo oblek, ki jih je za zaposlene v Grand Hotelu Primus oblikovala priznana slovenska modna oblikovalka Barbara Plavec Brodnjak. Dogodek je bil v romanskem palaciju Ptujskega gradu, vendar s precej manj spremljevalnega programa.
Ljubljančani pa so ta konec tedna doživeli prvi Festival Mladinske knjige na Gospodarskem razstavišču, kjer je bilo programsko dogajanje razvrščeno po različnih sobah hiše dobrih zgodb. Na literarnih pogovorih v knjižnici so gostili različne goste, v sobi za raziskovalce poskrbeli za nadobudne radovedneže, v wellness sobi za sprostitev in boljše počutje, na knjižni terasi je bil prostor za kavo. Otrokom je bila namenjena otroška soba. Gostji festivala sta bili tudi Neca Falk z Mačjo godbo in Anica – priljubljena junakinja Dese Muck, ki bo doživela ekranizacijo. Za vse ljubitelje Harryja Potterja pa je bila to prva priložnost za prednaročilo sedme knjige v slovenščini.
Večina pa se je na tako lep dan odpravila ven iz mesta. Marsikoga je pot zanesla prav v Preddvor, kjer je Gorenjski glas praznoval šestdesetletnico izhajanja časopisa in združil zabavo z rekreacijo - Tekom Gorenjskega glasa, ki je privabil kar okoli 170 rekreativcev. Za piko na i so podelili še pokale absolutnim zmagovalcem in zaključili Gorenjski pokal v rekreativnih tekih. Za glasbeno razpoloženje so na igrišču za OŠ Matija Valjavec poskrbeli Gašperji. Obiskovalcev je bilo veliko, zabavno športni program pa sta spretno povezovala glas Radia Sore in Radia 1, Monika Tavčar, in stari znanec tekaških prireditev, naslovni obraz s priloge Moja Gorenjska, Janez Ferlic.
Izkazalo pa se je, da ljudje poznajo Gorenjski glas, saj so na manjši kviz, kjer smo podelili nekaj praktičnih nagrad, zastavili pa kar težka vprašanja, večinoma odgovarjali pravilno. Tako smo ugotovili, da se je Gorenjski glas preselil na novo lokacijo, na Bleiweisovo 4, da ima po novem delovni čas od osme zjutraj, do sedme zvečer, da se je njegov predhodnik iz leta 1900 imenoval Gorenjec, zataknilo se je le pri naštevanju imen in priimkov petih novinarjev, večina obiskovalcev nas je poznala le po imenih ali samo po priimkih.