Bled je na včerajšnjem kongresu dobil organizacijo svetovnega veslaškega prvenstva leta 2011.

Dokazala, da sta najboljša

Iztok Čop in Luka Špik sta minulo soboto še enkrat več stopila na zmagovalni oder, v Münchnu pa sta se veselila že tretjega naslova svetovnih prvakov.

München – Navijači za dva polna avtobusa, ki so se v soboto v zgodnjih jutranjih urah odpeljali proti Nemčiji, je bilo na tribunah veslaškega centra blizu Münchna dokaz, da je veslanje pri nas eden najbolj priljubljenih športov, pa tudi, da je le malo tekmovanj, s katerih se sicer majhna slovenska reprezentanca ne vrača z odličji. »Kolajna bo, mora biti,« so bili prepričani od najstarejših do najmlajših, ko so z visoko dvignjenimi zastavami in oblečeni v enotne zelene majice in kapice z napisom Slovenija in Bled, preglasili prav vse druge, celo domače nemške navijače. In kmalu so imel kaj videti!

V obračunu dvojnih dvojcev so od prve sekunde slike na ekranu do prihoda v cilj glasno spodbujali šampiona Iztoka Čopa in Luko Špika, ki sta se borila z metri, sekundami in seveda s tekmeci. »Bila sva čisto v transu, navijačev nisva slišala, vedela pa sva, da naju bodo tekmeci lovili prav v zadnjih tristo, štiristo metrih. Takrat sva začela stopnjevati tempo, od sebe sva dala vse moči, kar jih je še ostalo in morda še nekaj več. To naju je poneslo naprej do zmage,« je bil v cilju po razglasitvi zmagovalcev presrečen Iztok Čop, ki so mu med prvimi čestitala njegova dekleta, žena Petra, hčerki Ruby in Amber, nato pa še mama Slava. Tudi Luka je s širokim nasmehom prejemal čestitke mame Irene in očeta Lojzeta ter številnih navijačev in celo nasprotnikov, ki so našima šampionoma znova morali podati roke. »Ta kolajna je zagotovo med mojimi ljubšimi, saj do sedaj sezona ni potekala povsem po načrtih. Zagotovo zato večina ni pričakovala, da sva še vedno sposobna zmagovati, midva pa sva dokazala, da še vedo lahko premagava prav vse na svetu,« je bil vesel Luka Špik.

Medtem ko sta nova svetovna prvaka čakala na podelitev kolajn, pa so se fantje v četvercu brez krmarja z bratoma Mihom in Tomažem Pirihom, Rokom Rozmanom in mariborskim veslačem Rokom Kolandrom borili za čim boljšo uvrstitev, na koncu pa v cilj priveslali kot peti. »Peto mesto je za to posadko optimalno, kljub resnemu načrtu, da napadejo kolajno, pa to še ni bilo realno. Zato pa računam, da se to lahko zgodi kmalu v prihodnosti,« je povedal selektor Miloš Janša, ki je bil seveda še kako zadovoljen z nastopom Iztoka Čopa in Luke Špika, obema odličnima uvrstitvama pa bodo veslači, trenerji in športni nazdravili danes ob 18. uri v veslaškem centru v Zaki na Bledu. Vabljeni!

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Merkur in Mersteel maja pozitivno

Obe nakelski trgovski družbi sta prejšnji mesec prvič po uvedbi prisilne poravnave poslovali pozitivno.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / / 13:58

Injekcija znanja, oplemenitenega z izkušnjami

Častitljiva dama Psihiatrična bolnišnica Begunje ima šestdeset let. Dragoceno darilo za jubilej je certifikacijska listina za akreditacijo DNV, zahteven postopek akreditacije pa so zaposleni izpeljali...

Kronika / / 13:57

Odškodnina za zavlačevanje

LTH v stečaju od zadnjega vodstva podjetja terja 450 tisoč evrov odškodnine, ker da je v nasprotju z insolventno zakonodajo zavlačevalo uvedbo stečaja in zato oškodovalo upnike.

Razvedrilo / / 13:56

Naj polka in Škrat Gorenc

V kranjskem Mercator centru na Primskovem je bilo petkovo popoldne zelo živahno. Priljubljeni Radio Gorenc je praznoval prvi rojstni dan na abrahamovo podlago. Najbolj všečno polko imajo Gadi, oglasil...

Razvedrilo / / 13:49

Fotografija je zbrala otroke Gosposvetske 19

Najdena zaprašena, pozabljena črno bela fotografija, posneta pred pol stoletja je bila razlog, da so se otroci zdaj legendarne ulice ponovno zbrali in dolgo v noč obujali otroška prijateljstva.

Komenda / / 13:26

Bo Občina dobila stanovanja?

Občina Komenda je zemljišča, na katerih naj bi zrasel Center Komende, investitorju odstopila v zameno za nekaj stanovanj, a komendski svetniki so prepričani, da zaradi številnih napak do njih ne bodo...