Bled je na včerajšnjem kongresu dobil organizacijo svetovnega veslaškega prvenstva leta 2011.

Dokazala, da sta najboljša

Iztok Čop in Luka Špik sta minulo soboto še enkrat več stopila na zmagovalni oder, v Münchnu pa sta se veselila že tretjega naslova svetovnih prvakov.

München – Navijači za dva polna avtobusa, ki so se v soboto v zgodnjih jutranjih urah odpeljali proti Nemčiji, je bilo na tribunah veslaškega centra blizu Münchna dokaz, da je veslanje pri nas eden najbolj priljubljenih športov, pa tudi, da je le malo tekmovanj, s katerih se sicer majhna slovenska reprezentanca ne vrača z odličji. »Kolajna bo, mora biti,« so bili prepričani od najstarejših do najmlajših, ko so z visoko dvignjenimi zastavami in oblečeni v enotne zelene majice in kapice z napisom Slovenija in Bled, preglasili prav vse druge, celo domače nemške navijače. In kmalu so imel kaj videti!

V obračunu dvojnih dvojcev so od prve sekunde slike na ekranu do prihoda v cilj glasno spodbujali šampiona Iztoka Čopa in Luko Špika, ki sta se borila z metri, sekundami in seveda s tekmeci. »Bila sva čisto v transu, navijačev nisva slišala, vedela pa sva, da naju bodo tekmeci lovili prav v zadnjih tristo, štiristo metrih. Takrat sva začela stopnjevati tempo, od sebe sva dala vse moči, kar jih je še ostalo in morda še nekaj več. To naju je poneslo naprej do zmage,« je bil v cilju po razglasitvi zmagovalcev presrečen Iztok Čop, ki so mu med prvimi čestitala njegova dekleta, žena Petra, hčerki Ruby in Amber, nato pa še mama Slava. Tudi Luka je s širokim nasmehom prejemal čestitke mame Irene in očeta Lojzeta ter številnih navijačev in celo nasprotnikov, ki so našima šampionoma znova morali podati roke. »Ta kolajna je zagotovo med mojimi ljubšimi, saj do sedaj sezona ni potekala povsem po načrtih. Zagotovo zato večina ni pričakovala, da sva še vedno sposobna zmagovati, midva pa sva dokazala, da še vedo lahko premagava prav vse na svetu,« je bil vesel Luka Špik.

Medtem ko sta nova svetovna prvaka čakala na podelitev kolajn, pa so se fantje v četvercu brez krmarja z bratoma Mihom in Tomažem Pirihom, Rokom Rozmanom in mariborskim veslačem Rokom Kolandrom borili za čim boljšo uvrstitev, na koncu pa v cilj priveslali kot peti. »Peto mesto je za to posadko optimalno, kljub resnemu načrtu, da napadejo kolajno, pa to še ni bilo realno. Zato pa računam, da se to lahko zgodi kmalu v prihodnosti,« je povedal selektor Miloš Janša, ki je bil seveda še kako zadovoljen z nastopom Iztoka Čopa in Luke Špika, obema odličnima uvrstitvama pa bodo veslači, trenerji in športni nazdravili danes ob 18. uri v veslaškem centru v Zaki na Bledu. Vabljeni!

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sreda, 23. junij 2010 / 07:00

Na sodišču le nekaj minut

V petek je kranjsko sodišče že po nekaj minutah preložilo nadaljevanje glavne obravnave zoper sedmerico Kranjčanov, ki naj bi namerno povzročili množični pretep v šenčurskem Antic Cafeju.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 18. marec 2008 / 07:00

Praznik glasbe in veselja

Od 23. do 25. maja bo v Preddvoru glasbena prireditev Praznik glasbe in veselja.

Splošno / torek, 18. marec 2008 / 07:00

Upokojenci so zborovali

Društvo upokojencev Preddvor se je 8. marca zbralo na občnem zboru. Od 591 članov, kolikor jih šteje društvo, jih je na srečanje v domu krajanov prišlo kar 160. Najprej so prisluhnili kulturnemu...

Splošno / torek, 18. marec 2008 / 07:00

Posmodulja za predjed hotelskim gostom

Člani turističnega krožka na OŠ Matije Valjavca bodo letos znova sodelovali na Festivalu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga že dvaindvajsetič organizira Turistična zveza Slovenije.

Splošno / torek, 18. marec 2008 / 07:00

Preddvor pred veliko nočjo

15. marca je prostor ob hotelu Bor in gradu Hrib znova praznično zaživel. V pripravah na veliko noč je od 11. ure naprej v paviljonu najprej potekala delavnica velikonočnih okraskov, od 13....

Splošno / torek, 18. marec 2008 / 07:00

Gašperji praznujejo

Ansambel Gašperji praznuje letos 30-letnico nastopanja.