Bled je na včerajšnjem kongresu dobil organizacijo svetovnega veslaškega prvenstva leta 2011.

Dokazala, da sta najboljša

Iztok Čop in Luka Špik sta minulo soboto še enkrat več stopila na zmagovalni oder, v Münchnu pa sta se veselila že tretjega naslova svetovnih prvakov.

München – Navijači za dva polna avtobusa, ki so se v soboto v zgodnjih jutranjih urah odpeljali proti Nemčiji, je bilo na tribunah veslaškega centra blizu Münchna dokaz, da je veslanje pri nas eden najbolj priljubljenih športov, pa tudi, da je le malo tekmovanj, s katerih se sicer majhna slovenska reprezentanca ne vrača z odličji. »Kolajna bo, mora biti,« so bili prepričani od najstarejših do najmlajših, ko so z visoko dvignjenimi zastavami in oblečeni v enotne zelene majice in kapice z napisom Slovenija in Bled, preglasili prav vse druge, celo domače nemške navijače. In kmalu so imel kaj videti!

V obračunu dvojnih dvojcev so od prve sekunde slike na ekranu do prihoda v cilj glasno spodbujali šampiona Iztoka Čopa in Luko Špika, ki sta se borila z metri, sekundami in seveda s tekmeci. »Bila sva čisto v transu, navijačev nisva slišala, vedela pa sva, da naju bodo tekmeci lovili prav v zadnjih tristo, štiristo metrih. Takrat sva začela stopnjevati tempo, od sebe sva dala vse moči, kar jih je še ostalo in morda še nekaj več. To naju je poneslo naprej do zmage,« je bil v cilju po razglasitvi zmagovalcev presrečen Iztok Čop, ki so mu med prvimi čestitala njegova dekleta, žena Petra, hčerki Ruby in Amber, nato pa še mama Slava. Tudi Luka je s širokim nasmehom prejemal čestitke mame Irene in očeta Lojzeta ter številnih navijačev in celo nasprotnikov, ki so našima šampionoma znova morali podati roke. »Ta kolajna je zagotovo med mojimi ljubšimi, saj do sedaj sezona ni potekala povsem po načrtih. Zagotovo zato večina ni pričakovala, da sva še vedno sposobna zmagovati, midva pa sva dokazala, da še vedo lahko premagava prav vse na svetu,« je bil vesel Luka Špik.

Medtem ko sta nova svetovna prvaka čakala na podelitev kolajn, pa so se fantje v četvercu brez krmarja z bratoma Mihom in Tomažem Pirihom, Rokom Rozmanom in mariborskim veslačem Rokom Kolandrom borili za čim boljšo uvrstitev, na koncu pa v cilj priveslali kot peti. »Peto mesto je za to posadko optimalno, kljub resnemu načrtu, da napadejo kolajno, pa to še ni bilo realno. Zato pa računam, da se to lahko zgodi kmalu v prihodnosti,« je povedal selektor Miloš Janša, ki je bil seveda še kako zadovoljen z nastopom Iztoka Čopa in Luke Špika, obema odličnima uvrstitvama pa bodo veslači, trenerji in športni nazdravili danes ob 18. uri v veslaškem centru v Zaki na Bledu. Vabljeni!

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 27. junij 2022 / 14:24

Tri sestre Arh iz Preddvora

Družina Arh iz Preddvora je ena tistih, pri katerih glasba po hiši odmeva tako rekoč ves dan. Oče Štefan je do obdobja epidemije igral tudi pri narodno-zabavnem ansamblu Maj, kot kaže, pa so muzikalno...

Objavljeno na isti dan


Tržič / ponedeljek, 21. junij 2010 / 07:00

Kopanje, zabava in še kaj

Letno kopališče Tržič bodo odprli ta teden. Cene bodo enake, nov pa je prostor za igro otrok in mladine.

Jesenice / ponedeljek, 21. junij 2010 / 07:00

Ljudska univerza se seli v Rondo

Jesenice - Ljudska univerza Jesenice se bo do septembra preselila v nove prostore v objekt Rondo. Kupili bodo 550 kvadratnih metrov poslovnih prostorov, za kar bodo odšteli 712 t...

Prosti čas / ponedeljek, 21. junij 2010 / 07:00

Čudoviti svet klobukov

Znani piknik s klobuki je bil v znamenju dvajsetletnice, piknik - pršutijada je navdušila, na festivalu prekmurske gibanice in šunke pa smo okušali tudi bograč.

Prosti čas / ponedeljek, 21. junij 2010 / 07:00

Povej, kaj sanjaš

»Danes sem imela spet zanimive sanje. Bila sem zopet v leseni stavbi, samo da je bil tokrat velik skedenj. Bili so veliki, svetli prostori, katere sem pometala. Približala se mi je ženska, s...

GG Plus / ponedeljek, 21. junij 2010 / 07:00

Vaš razgled