Borila se bova do konca
Tako pravita Nada Marija Slovnik in Miro Podrekar, pred dvema tednoma krivdno razrešena člana uprave Jelovice.
Škofja Loka – Nada Marija Slovnik, predsednica, in Miro Podrekar, član uprave Jelovice, ki ju je nadzorni svet družbe pod vodstvom Bojana Starmana 10. avgusta krivdno razrešil, sta prepričana, da gre za nepotreben poseg v upravo, hkrati pa dokazujeta, da so se v zakulisju odvijale umazane igre. Pravita, da bosta šla v boju za pravico do konca in ne bosta pustila še naprej blatiti svojih imen z izgovori o prepoceni prodanih delnicah Zavarovalnice Triglav in razprodaji ugleda in blagovne znamke na trgih nekdanje Jugoslavije.
Umazane igre
V pismu z naslovom Umazane igre lastniškega prerivanja sta zapisala, da Bojan Starman poudarja, da so v nadzornem svetu Jelovice trije predstavniki kapitala. Poleg Starmana še Tomaž Osolnik, odvetnik in sovaščan Starmana s Suhe, in letos izvoljeni član Gregor Hudobivnik, pravnik, sicer zaposlen v banki. Hudobivnik je bil na junijski skupščini imenovan na predlog družbe Ages, pred sejo pa je bil s strani malih delničarjev predlagan upokojeni ekonomist Matjaž Čepin. Družbo Ages naj bi obvladoval Starman.
»Lastniki približno 68 odstotkov kapitala oziroma lastniki delnic Jelovice v sestavi nadzornega sveta nimajo svojih predstavnikov, saj sta bila Starman in Osolnik predlagana s strani KAD-a, ki ni več solastnik Jelovice. Hudobivnik je domnevno v nadzornem svetu zato, ker je to zahtevala banka od svojega kreditojemalca – skritega lastnika Jelovice,« pravi Slovnikova. V nadzornem svetu sta sicer še dva predstavnika delavcev, Stanislav Zadel in Dunja Ogrizek. »Po vsem tem lahko ugotoviva, da dobrih 32 odstotkov kapitala obvladuje nadzorni svet, po dogodkih na tretji izredni seji nadzornega sveta Jelovice pa tudi upravo,« sta v pismu zapisala Slovnikova in Podrekar.
Knez Starmanov prokurist
Zanimivi so tudi nekateri drugi izseki iz pisma nekdanjih vodilnih v škofjeloški Jelovici. Predsednik Starman je obema ustno odstavljenima prepovedal vstop v podjetje, Podrekarja poslal na prisilni dopust, Slovnikovi pa dejal, da naj se domeni s pravniki (mimogrede: Slovnikova bi na delo prišla le še štirikrat, nato bi odšla na dopust in v pokoj).
Ugotavljata, da Starman kot predsednik nadzornega sveta lahko izrablja notranje informacije in je kot domnevno skriti delničar lahko sprejemal škodljive sklepe za preostali, večinski del kapitala. »O tem zgovorno priča tudi novoimenovani član uprave Sandi Knez, ki je bil na dan imenovanja v sodnem registru vpisan kot prokurist podjetja Finstar, katerega ustanovitelj in lastnik je Bojan Starman,« trdi nekdanja predsednica uprave in doda še: »Vzrok za razrešitev vidim tudi v tem, da nisem želela podpisati pogodbe s podjetjem Celeritas. Iz sodnega registra je razvidno, da je pretežna lastnica tega podjetja Branka Babič, nova predsednica uprave.« Zanimiv je tudi podatek, da ne Nada Marija Slovnik ne Miro Podrekar še nista prejele nikakršnega pisnega sklepa o razrešitvi.
Uprava družbe Jelovica je ta teden skladno s sklepom in soglasjem nadzornega sveta tudi preklicala 12. skupščino Jelovice, ki je bila sklicana za ta torek, 28. avgusta. Razlog za preklic gre morda iskati v novi lastninski strukturi družbe, ki ni naklonjena nadzornemu svetu, ta pa s tem pridobiva čas za pridobitev novih delnic Jelovice. Starman je za nakup že pobaral Podrekarja.