Bojan Starman (Foto: arhiv GG)

Priložnosti ne smemo zamuditi

V Žireh resno računajo na pridobitev koncesije za delovanje doma za starejše občane.

Žiri – Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve je v začetku avgusta objavilo javni razpis za podelitev koncesije za varstvo starejših v novih domovih. Občina Žiri je pred približno pol leta že poiskala potencialnega investitorja, ljubljansko družbo DEOS. »Za optimalno postavitev objekta s kapaciteto 150 starostnikov imamo danes dovolj veliko zemljišče v Mršaku, vendar konfiguracija terena ni primerna. Zato moramo do oddaje vloge pridobiti še približno 6.000 kvadratnih metrov zemljišč,« nam je največji oviri pred oddajo vloge za koncesijo v začetku novembra povedala Ida Filipič Pečelin z Občine Žiri, ki je sprva načrtovala za polovico manjši dom.

Trenutno potekajo pogovori o nakupu zemljišča med občino, lastnikom in potencialnim investitorjem, saj mora biti občina ob prijavi na razpis lastnik zemljišča, kjer naj bi dom stal, ali posedovati pravico do gradnje. »Takšne priložnosti ne smemo spustiti iz rok, zato bomo prevrednotili trenutne občinske prioritete, saj obstajajo realne možnosti za pridobitev koncesije,« razmišlja župan Bojan Starman. Koliko bo občina morala odšteti za zemljišče, za zdaj nočejo izdati, povedo le, da gre za več kot sto tisoč evrov. »V skladu z razpisom mora koncesionar začeti delati do konca leta 2010, v najboljšem primeru ga lahko v Žireh pričakujemo v prvi polovici tega leta,« še pravi Ida Filipič Pečelin.

Dom za ostarele Žiri naj ne bi poznal nobenih omejitev glede bivanja starostnikov ob prijavi v dom, kar ni presenetljivo, saj naj bi na institucionalno varstvo starejših v Sloveniji čakalo več kot deset tisoč kandidatov, običajne čakalne dobe trajajo tudi dve leti. V Žireh bodo z delovanjem doma pridobili približno 70 novih delovnih mest.

 

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / / 10:57

Prvi petletki naproti

Ob četrti obletnici kranjskega Trainstation Squata so organizatorji pripravili vrsto koncertov ter angažiran projekt gledališke skupine zaTO.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 30. april 2007 / 07:00

Za prvim majem birokracija

Za prijavo in pripravo prireditve, kakršno je prvomajsko praznovanje, je potrebna gora dovoljenj in papirjev.

Jesenice / ponedeljek, 30. april 2007 / 07:00

Namesto vlečnice hokejska dvorana

Jesenice - V jeseniškem občinskem proračunu so v letošnjem letu nameravali nameniti nekaj več kot 104 tisoč evrov za nakup in postavitev nove vlečnice na smučišču Španov...

Naklo / ponedeljek, 30. april 2007 / 07:00

Pobrali kup odpadkov

Podbrezje, Naklo – Člani Prostovoljnega gasilskega društva Podbrezje in Lovske družine Dobrča so 21. aprila organizirali množično očiščevalno akcijo. V njej je sodeloval...

Železniki / ponedeljek, 30. april 2007 / 07:00

Brez pripomb na zaključni račun proračuna

Železniki - Minuli četrtek je občinski svet v Železnikih brez pripomb sprejel zaključni račun proračuna občine za leto 2006. Prihodki so bili realizirani v višini 994 mi...

Kranj / ponedeljek, 30. april 2007 / 07:00

Pripeli si bomo nageljne

Praznik dela, 1. maj, bomo Gorenjci spet proslavili na tradicionalnih prizoriščih: na Joštu, Šobcu, Poljanah nad Jesenicami, Križni gori.