Uspešni domači kegljači
Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Gorenjske je letos pripravilo slovensko prvenstvo v vrtnem kegljanju za slepe in slabovidne na kegljišču CSS v Škofji Loki.
Škofja Loka – Na tokratnem finalnem prvenstvu slepih in slabovidnih v vrtnem kegljanju se je pomerilo 18 ekip iz vse Slovenije, tako da je Škofjo Loko skupno obiskalo več kot sto tekmovalcev. Največ uspeha je poželo prav domače društvo, ki v večini združuje tekmovalce iz Kranja in Škofje Loke, saj so slavili tako v ženski konkurenci, v moški pa so osvojili dvojno zmago. Med ženskimi ekipami je zmagala Šmarjetna gora (Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih – MDSS Kranj), med posameznicami kategorije B2 je zmagala Silva Potočnik (tudi MDSS Kranj), med moškimi ekipami je bila ekipa Sore prva, takoj za njo pa ekipa Lubnika (oba MDSS Kranj). V kategoriji B1 moški posamezno je zmagal Edvard Potisk (MDSS Kranj), v kategoriji B2 je prvo mesto osvojil Mirko Hribernik, drugo pa Milan Veselko (MDSS Kranj). V kategoriji B3 in B4 moški posamezno je Franci Pirc osvojil četrto mesto iz kranjskega društva (razlaga kategorij B1 – popolnoma slepi, B2 – vid do 3 odstotke, B3 – do 9 odstotkov in B4 – do 30 odstotkov).
»Praktično vsi kegljači prihajajo iz Škofje Loke, saj imajo ob Starološkem gradu, kjer je bilo tokrat tudi finalno tekmovanje, dobre pogoje za vadbo na notranjem in zunanjem igrišču,« nam je povedal predsednik MDSS Kranj Franci Pirc in dodal, da si želijo boljše podpore športnih zvez, saj v večini občin za njihovo športno delovanje ne namenjajo denarja, svetli izjemi sta le kranjska in loška občina. Slepi in slabovidni se sicer razen v kegljanju pomerijo tudi v namiznem tenisu, plavanju, šahu in atletiki ter golbalu. »Golbal je žal v usihanju, saj ne moremo več sestaviti primerne ekipe. Razlog je preprost, po ukinitvi šole v Škofji Loki ne najdemo več dovolj zainteresiranih mladih,« še razloži Pirc.