Zvabila ga je v kamrico
V sredo sta zlato poroko v Domu Petra Uzarja v Tržiču praznovala Angela in Anton Teropšič. Z zapravljivčkom sta se popeljala po Tržiču.
Tržič – V Domu Petra Uzarja so stanovalcema Angeli in Antonu Teropšiču ob zlati poroki pripravili pravo presenečenje. Ko sta stopila na vhod doma, ju je zunaj osebje zasulo z rižem. »Riž sicer pomeni plodnost, a upam, da ne bosta česa nazaj prinesla, ker v domu nimamo majhnih posteljic,« je v šali pristavila direktorica doma Zvonka Hočevar Šajatovič in jima želela čim več sreče. Ko jima je čestital še župan Borut Sajovic, sta se razveselila novega presenečenja: čakal ju je zapravljivček, s katerim sta se popeljala po Tržiču. Tega je bil še posebej vesel Anton, saj je včasih skrbel za konje.
Danes 85-letna Angela in pet let mlajši Anton izhajata z Dolenjskega, pred mnogimi leti pa sta se spoznala v zadrugi, kjer sta delala. Angela s svojo zgovornostjo in zanimivimi zgodbami iz mladosti zabava tako stanovalce kot osebje doma. Še zlasti se nasmejijo zgodbi, kako je prvič moža zvabila v kamrico. Ko je prodajala vstopnice na veselici, jo je bilo strah samo hoditi z vsem denarjem, zato je Antona prosila, da jo je pospremil do doma. Po poti se je utrudil in jo prosil za vodo, Angela pa ga je nato hitro povabila v svojo kamrico. In tako se je ljubezen začela. Zanjo je bil zakon z Antonom drugi, rodili so se jima trije otroci, Angela pa je imela še dva otroka iz prvega zakona. Anton pravi, da ju je imel rad kot svoje, a njegova žena pristavi, da včasih še celo bolj. In še zanimivost: vnukinja Beti je zlatoporočencema naredila zlata poročna prstana, ki jima jih je v soboto, prav na dan njune obletnice, nataknila na prst.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
