Domžalčani, na čelu s strelcem edinega zadetka Sinišo Jankovićem, so se izkazali z atraktivno igro. (Foto: Tina Dokl)

V Tirano z golom prednosti

Nogometaši Domžal, ki so v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov doma 1:0 premagali ekipo Tirane, bodo imel v sredo v Albaniji težko delo.

Domžale – Kvalifikacije za najmočnejše evropsko klubsko tekmovanje so naši državni nogometni prvaki iz Domžal začeli zelo solidno, saj so se v sredo zvečer na domačem stadionu okoli dva tisoč navijačem predstavili z dobro igro, žal pa so izkoristili (pre)malo priložnosti. Edini, ki je zatresel mrežo gostov ekipe Tirane, je bil Siniša Janković, ki je v 45. minuti poskrbel za res spektakularen zadetek in postavil končni rezultat tekme 1:0. Prednost enega gola pa bo Domžalčanom zagotovo prišla še kako prav v sredo, na povratni tekmi v Albaniji.

»V prvem delu igre smo naredili še preveč napak, naša igra je bila še preveč jalova, onemogočila pa nas je tudi dobra postavitev ekipe Tirane. Bolje je bilo v nadaljevanju, vendar nekaterih lepih priložnosti nismo izkoristili,« je bil kljub zmagi po tekmi kritičen trener Domžalčanov Slaviša Stojanovič in dodal, da bo za končen uspeh v Tirani treba popraviti prav učinkovitost v napadu. Če bo Domžalčanom v sredo v Albaniji uspelo, jih v drugem krogu čaka boljši iz dvoboja med zagrebškim Dinamom in azerbajdžanskim Khazarjem.

Že danes pa se s tekmo Interblock – Nafta v Ljubljani začenja prvi krog novega državnega prvenstva v prvi ligi Telekom. Domžalčani bodo prvo tekmo odigrali v nedeljo, ko odhajajo v Novo Gorico, kjer se bodo ob 20. uri pomerili z domačo ekipo Hita Gorice. Ostali pari prvega kroga so: MIK CM Celje – Primorje, Drava – Ptuj in FC Koper – Livar.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 25. junij 2021 / 21:34

Predstavili novo avtolestev

V soboto je v Kranju potekala obsežna požarna vaja, na kateri so kranjski poklicni gasilci predstavili tudi novo avtolestev, pri nakupu katere je sodelovalo sedem občin in ministrstvo za obrambo.

Objavljeno na isti dan


Kamnik / torek, 21. november 2023 / 18:58

Ob obletnici tudi kovanec in znamka

Maistrovo leto bodo s številnimi prireditvami zaznamovali tudi v njegovem rojstnem mestu Kamniku.

Šport / torek, 21. november 2023 / 18:31

Nogometaši v Stožicah potrdili uvrstitev na Euro 2024

Ljubljana – Slovenska nogometna reprezentanca se je uvrstila na evropsko prvenstvo naslednje leto v Nemčiji. Po zmagi nad Kazahstanom z 2:1 v zadnjem krogu kvalifikacij se je sinoči v Stožicah lahk...

Preddvor / torek, 21. november 2023 / 18:20

V Preddvoru januarja nadomestne volitve

Preddvor – Občinska volilna komisija Občine Preddvor je na podlagi 32. člena Zakona o lokalnih volitvah razpisala nadomestne volitve za člana občinskega sveta Občine Preddvor v volilni enoti 2 (Hra...

Zanimivosti / torek, 21. november 2023 / 18:19

Simpozij Akademije Podbreška potica

Podbrezje – Mojstrice peke Podbreške potice skupaj z Akademijo Podbreška potica organizirajo tudi strokovne posvete. V petek, 24. novembra, ob 17. uri bosta v Štali 1894 na kmetiji Matijovc v Podbr...

Kranj / torek, 21. november 2023 / 18:19

Podelili priznanja krvodajalcem

Med prejemniki priznanj kranjskega Rdečega križa (RK) je letos šestindvajset prostovoljcev in več kot dvesto dvajset krvodajalcev.