Maja Sajovic (Foto: Rožle Bregar)

Slovenci kraljevali na domačem nebu

Po tekmi za svetovni pokal v Lescah so bili najbolj zadovoljni slovenski padalci.

Lesce - Leško letališče je ta vikend gostilo najboljše padalce, ki se potegujejo za točke svetovnega pokala. Ob odlični organizaciji, kateri je poveljeval Drago Bunčič, in ob podpori pilotov Pilatusov PC-6 slovenske vojske, je domača tekma največ zadovoljstva v rezultatskem smislu prinesla slovenskim padalcem, ki so stali na najvišjih stopničkah v vseh treh kategorijah.

Ekipa Elana v postavi Roman Karun, Uroš Ban, Senad Salkič, Domen Vodišek in Matej Bečan tekmovanja v petek sicer ni začela najbolj obetavno, a so fantje iz serije v serijo pritisk na tekmece le stopnjevali, v šestem skoku prevzeli vodstvo in ga do konca niso izpustili iz rok. »Poznavanje domačega terena, predvsem pa vremenskih razmer je še kako pomembno,« je razmišljal med tekmovanjem Dare Svetina, nekoč odličen padalec, danes pa sodnik, in njegove besede so našle pravo mesto za naše tekmovalce. Uspeh Elana med ekipami so dopolnili še Ptujčani s petim mestom, za stopničke pa so bili vnovič preveč nervozni v finalnem skoku. A je kljub temu tabor Štajercev Gorenjsko zapuščal z zadovoljstvom, kajti njihov prvi adut Peter Balta, ki sicer trenira v Lescah, je bil zadosti zbran in na koncu zasluženo slavil med posamezniki. »V takšno zmago je treba vložiti veliko napora. Čeprav sem v dobri formi, pa te v želodcu vedno nekoliko 'začrviči', kajti nastopanje na domačih tleh je kar velika obveznost,« je dejal simpatični Ptujčan, ki je hkrati osvojil tudi naslov državnega prvaka, kajti tekma je hkrati štela tudi za državno prvenstvo. Uspeh slovenskih padalcev na domačih tleh pa je začinila še Maja Sajovic z drugo letošnjo zmago in s tem vnovič nakazala, da bi ta sezona utegnila biti njena. »Sama si želim le konstatnih skokov in čim manj nihanja forme. Doma je lepo zmagovati, a tokrat je bila ničla kot zakleta, saj mi je nikakor ni uspelo 'pohoditi' večkrat. Kot da bi bila tako namagnetena, da bi se ničla od mene odbijala, a vseeno sem presrečna zavoljo uspeha pred domačimi,« je bila nove zmage vesela Maja Sajovic, ki si bo sedaj, tako kot njeni kolegi, privoščila nekaj dopusta, čez tri tedne pa se bodo padalci podali v boj za nove točke, ko jih čaka tekma v nemškem Altenstadtu.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / torek, 25. junij 2024 / 13:32

Štoflcfest

Park gradu Dvor v Preddvoru je ponovno gostil Štoflcfest, festival bombonov.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 25. maj 2010 / 07:00

Štafeto mladosti bodo danes predali Titu

Begunje - S Poljške planine nad dolino Draga, kjer je bil leta 1944 ustanovljen Kokrški odred, je v soboto v dolino krenila štafeta mladosti, ki jo bodo danes, na dan, ki smo ga...

Prosti čas / torek, 25. maj 2010 / 07:00

Navijajmo za Roka in Kalamare

Ansambel Roka Žlindre ta čas preživlja najbolj razgibano obdobje v svoji glasbeni karieri. Po zmagi na Emi 2010 so skupaj s Kalamari z Narodno zabavnim rockom že odleteli v norveški Oslo.

GG Plus / torek, 25. maj 2010 / 07:00

Cene odvoza odpadkov enake

V občini Naklo so sprejeli predlog Komunale Kranj, da bodo cene odlaganja odpadkov nespremenjene še pet mesecev. Septembra dodatno ločevanje odpadkov.

Zanimivosti / torek, 25. maj 2010 / 07:00

Maturanti spet plesali za rekord

Koroško cesto pred kranjsko gimnazijo so v petek točno opoldne znova zavzeli maturantje gorenjskih srednjih šol, ki so zaplesali ulično četvorko.

Kronika / torek, 25. maj 2010 / 07:00

Na Torovem prevrnilo cisterno

Iz prevrnjene cisterne tik pred cestninsko postajo Torovo je iztekalo kurilno olje. Posredovali ljubljanski in kranjski poklicni gasilci.