Letos pet občinskih nagrajencev
Na slavnostni akademiji ob letošnjem občinskem prazniku bodo podelili pet grbov občine Škofja Loka, zlatega in po dva srebrna in bronasta.
Škofja Loka - Zlati grb občine Škofja Loka bo prejel Franc Šifrar za dolgoletno uspešno delo na področju obrti in podjetništva. Letos minevajo štiri desetletja, odkar se je začel ukvarjati z obrtjo, dolga leta pa je deloval tudi v škofjeloškem združenju obrtnikov, ga poldrugo desetletje tudi vodil, bil pa je tudi podpredsednik Obrtne zbornice Slovenije. V stanovskem združenju je naredil marsikaj dobrega za loško obrt in podjetništvo. Poleg tega je bil tudi mecen kulturni dejavnosti, podpira dva pevska zbora, opazen pa je tudi njegov prispevek k obnovi Kašče, kjer je sedaj Miheličeva galerija.
Srebrni grb občine Škofja Loka letos prejme jubilant, Planinsko društvo Škofja Loka. Mineva namreč sto let od njegove ustanovitve. Danes oskrbuje dve planinski koči, skrbi za loško planinsko pot, njegovo članstvo pa je naraslo že nad tisoč. Srebrno priznanje si je društvo, ki ima med člani kar dve petini mladih, zaslužilo za svoje družbeno koristno delo, saj uspešno privzgaja vrednote zdravega načina življenja. Na sliki Jože Stanonik, predsednik PD Škofja Loka.
Podobno bi lahko trdili tudi za drugega prejemnika srebrnega grba občine Škofja Loka, rokometnega trenerja Janija. Janez Klemenčič – Jani v športu deluje že 27 let, letos pa mu teče 23. leto dela z mlajšimi selekcijami, s katerimi so tako s šolskimi kot s klubskimi ekipami doslej osvojili sedem naslovov državnih prvakov. Kot trener mladih deluje celovito, saj svojim varovancem neredko pomaga tudi pri učenju.
Letošnja dobitnika bronastih grbov občine Škofja Loka, Blaž Jesenko in Anton Hafner, pa sta se izkazala zlasti pri delu v krajevni skupnosti. Blaž Jesenko si je v gradbenih odborih KS Trata prizadeval za ureditev javne razsvetljave, telefonske napeljave, kanalizacije in cestne infrastrukture, veliko truda pa je vložil tudi v pridobivanje soglasij krajanov in podjetij. Že od mladosti je vključen v delo za skupnost, med slovensko osamosvojitveno vojno je bil v diverzantskem vodu teritorialne obrambe, danes pa vodi borčevsko organizacijo, čeprav je sam rojen poldrugo desetletje po koncu druge svetovne vojne.
Anton Hafner se je že pred štirimi desetletji aktivno vključil v takratni svet krajevne skupnosti Trata in sodeloval pri gradnji javne razsvetljave, telefonskega priključka, kanalizacije, asfaltiranju … Neprecenljivo je njegovo delo tudi pri obnovi objektov, cerkve na Suhi in Kristalne dvorane v Sokolskem domu (tu je tudi oskrbnik), poje pa tudi v dveh pevskih zborih.