Nova direktorica zdravstvenega doma

Nova direktorica Zdravstvenega doma Radovljica je Maja Petrovič Šteblaj s Trstenika.

Radovljica – V Osnovnem zdravstvu Gorenjske so po tem, ko je Marjana Grm v začetku leta umaknila kandidaturo za direktorico organizacijske enote Zdravstveni dom Radovljica, ponovili razpisni postopek. Na interni razpis se je kot edina s popolno vlogo prijavila Maja Petrovič Šteblaj s Trstenika, direktor zavoda Jože Veternik jo je imenoval za direktorico, po pridobitvi soglasja na majski seji občinskega sveta pa je 1. junija začela petletni mandat. Petrovič Šteblajeva se je v zdravstvenem domu zaposlila pred sedmimi leti, pred dvema letoma je prevzela vodenje dispanzerja za medicino dela, prometa in športa, 1. marca letos pa je postala vršilka dolžnosti direktorja.

Kot je zapisala v program dela in razvoja zavoda, letos skupaj z občino načrtujejo obnovo otroške in šolske ambulante ter sanitarij, posodabljanje doma pa naj bi nadaljevali tudi v prihodnjih letih. Obnovili naj bi ambulanto v Kropi in se vključili v iskanje rešitve za novo splošno ambulanto v Lescah. Na kadrovskem področju bo glavna naloga pridobiti pediatra in obdržati že zaposlene zdravnike, v prihodnjih letih pa mladim zdravnikom omogočiti dokončanje specializacije in jih vključiti v redno delo zdravstvenega doma. Program fizioterapije bodo razširili s ponudbo nadstandardne fizioterapevtske oskrbe na domu in s ponudbo tovrstnih storitev podjetjem. Ker se bo v prihodnje privatizacija v zdravstvu verjetno še nadaljevala, bo zdravstveni dom poskušal zagotoviti usklajeno delovanje javnega zavoda in zasebnih zdravnikov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / nedelja, 27. junij 2021 / 23:24

Pekre letos gorenjske

Pet od šestih nagrad na letošnjem 17. Festivalu komedije Pekre je odšlo v ljubiteljske gledališke skupine iz Gorenjske: Gledališče Belansko, Loški oder in Gledališče Toneta Čufarja.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Čezmejno sodelovanje gasilcev

Podnart - Na nedavnem prevzemu novega gasilskega vozila v Podnartu so sodelovali tudi gasilci iz Sel-Borovnice na Koroškem, ki so prišli v Podnart skupaj z županom Sel Engelberto...

Prosti čas / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Le še streljaj od albuma

Ansambel Veseli Gorenjci je tudi minulo nedeljo, ko je razveseljeval obiskovalce na zaključku Čipkarskih dni v Železnikih, dokazal, da si je nadel pravo ime.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Prvi častni občan je Stanko Košir

Najvišje občinsko priznanje - naziv častni občan bo prejel Stanko Košir iz Gozd-Martuljka za ohranjanje izročila Rut.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Je edina možnost zdravnik iz tujine?

Vodja zdravstvenega doma Janko Kersnik dvomi, da bodo v Kranjski Gori dobili tretjega zdravnika.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Na olimpijadi pred skoraj 60 leti

Karel Klančnik, rojen Mojstrančan, je eden tistih, ki je močno zaznamoval zgodovino razvoja skakalnega športa v Gornjesavski dolini.