Politika ni njegov življenjski cilj
Dragan Djukić je v občinskem svetu drugi mandat. Lani je bil izvoljen na listi Aktivna Slovenija. Znan je tudi po svojem zavzemanju za pravice azbestnih bolnikov.
Se lahko za začetek na kratko predstavite?
»Rojen sem 1. novembra 1955 v Zaječarju v vzhodni Srbiji. Odraščal sem pri starih starših na vasi in sem vsega navajen. Po končani osnovni šoli sem delal na manjši domači kmetiji do leta 1974, ko sem odšel na Vrhniko, kjer sem služil vojaški rok. Nato sem se zaposlil v Dekorativni v Ljubljani. Poročil sem se leta 1981, leta 1985 pa prišel v Donit-Tesnit Medvode. Izobraževal sem se ob delu in končal strojno šolo, kasneje sem se izšolal še za komercialista. V Donitu sem bil do leta 1993, ko sem postal tehnološki presežek. Sedaj opravljam poklic varnostnika.«
Kako to, da ste se odločili za vstop v politiko?
»V politiki sem prisoten od leta 1973, ko sem se kot mladinski aktivist včlanil v ZKJ. Od 1978 do 1980 sem deloval v občini Šiška na področju mladinskega prostovoljnega dela in delovnih brigad. Dve leti sem bil predsednik centra za prostovoljno delo na občinski konferenci ZSMS Ljubljana Šiška. Ena izmed naših akcij na območju sedanje občine Medvode, je bila napeljava elektrike do v 2. svetovni vojni požgane kmetije na Osolniku. To je prva kmetija levo pod cesto, če se pripeljemo iz smeri Sora. Leta 1980 sem prenehal s to aktivnostjo, ker sem se odločil v prvi vrsti posvetiti družinskemu življenju.
Odločitev za vstop v politiko na lokalnih volitvah leta 2002 je bila naključje. Na kandidaturo sem pristal na pobudo prijatelja in bil izvoljen na nestrankarski listi neodvisnih. Zakaj sem v politiki? Politika je moj hobi in ne življenjski cilj. Sem član stranke Aktivna Slovenija, predsednik občinskega odbora AS, kar mi daje popolno neodvisnost v lokalni politiki. V politiki sem zaradi možnosti vplivanja na ustvarjanje pogojev za boljše življenje občank in občanov, torej zaradi javnega interesa. Izvoljen sem tudi v svet krajevne skupnosti Medvode–center in sem podpredsednik, kar me dodatno motivira v teh naporih.«
Ste dejavni še na katerem drugem področju v občini?
»Kot veste, sem aktiven funkcionar Zveze SABS. Po novem sem območni sekretar SABS za osrednjo Slovenijo in še naprej predsednik SABS občina Medvode. Na teh dveh neplačanih funkcijah po svojih močeh pomagam našim članom uveljavljati svoje interese in pravice tudi s pomočjo finančnih sredstev iz občinskega proračuna in zato se ob tej priložnosti zahvaljujem občinskemu svetu, županu in občinski upravi za dobro sodelovanje.«
Kakšen mora biti po vaše dober svetnik?
»Dober občinski svetnik mora delati v javnem interesu, v korist občank, občanov in občine, ne glede na to, iz katerega kraja občine izhaja. Mora biti odprt in pripravljen pomagati vsem, ki se na njega obračajo. Ne sme delati za lastni interes. Dober svetnik mora delovati povezovalno, razvojno. Ni dovolj, da samo kritizira, temveč mora predlagati konkretne rešitve.«
Kaj v Medvodah najbolj pogrešate in kako bi to rešili?
»V Medvodah trenutno pogrešam urejen center mesta, večji objekt za mladinsko in kulturno dejavnost, ter dnevno varstvo ostarelih, samostojno brv za pešce in invalide čez reko Soro, trgovski center, ki bi bil konkurenčen Mercatorju in sprehajalno pot od sotočja Sore in Save do druge brvi v Dolu, ter od sotočja do Zbiljskega jezera. Reševanje vseh razvojnih vprašanj bi moral prevzeti odbor za razvoj občine z županom na čelu. Ta odbor pa moramo še ustanoviti.«
Vaše pozitivne in negativne lastnosti?
»Verjetno imam dobre in slabe lastnosti, kot vsak človek. Prepričan sem, da prevladujejo dobre.«
Kako preživljate prosti čas?
»Zaradi vseh aktivnosti imam prostega časa zelo malo. Preživljam ga v krogu družine, prijateljev, na vrtu ali na vikendu ob dobrem pikniku.«
Na kateri dosežek v vašem življenju ste najbolj ponosni?
»Na to vprašanje ponavadi vsi odgovarjajo, da so ponosni na svojo družino. Tudi pri meni je tako. Ponosen sem na svojo ženo, da me prenaša takšnega, kakršen sem in na najini dve hčerki, ki sta že odrasli in na dobri poti v življenje.«
Še nekaj o aktualnem dogajanju. V katero pokrajino sodijo Medvode?
»Medvode sodijo v ljubljansko regijo, kljub različnim stališčem in pomislekom.«