Andrej Krč (Foto: S. K.)

Na potezi so lastniki

Vse več je pobud, da naj bi porabo toplote v stanovanjih na Planini, ki se ogrevajo iz toplarne, obračunavali po dejanski porabi toplote in ne po kvadratnem metru stanovanja.

Kranj - Vse več je pobud, da naj bi porabo toplote v stanovanjih na Planini, ki se ogrevajo iz bližnje toplarne, obračunavali po dejanski porabi toplote in ne po kvadratnem metru stanovanja. Kakšne so možnosti za to, smo vprašali upravljavca toplarne, Domplan. Andrej Krč, vodja PE Energetika v Domplanu, je povedal: »Vsi, ki so kupili stanovanja ali poslovne objekte na Planini, in se ogrevajo iz toplarne, so njeni solastniki. Teh je približno 4200. Skupne kotlovnice, toplotna omrežja in toplotne postaje so namreč skupni deli in naprave več večstanovanjskih stavb. S tem skupnim delom upravlja v imenu in za računlastnikov upravnik večstanovanjskih stavb. Ko bo zbranih več kot polovica soglasij za spremembo obračunskega sistema, bomo kot upravljavec spremembo tudi izvedli. V toplotnih postajah na Planini smo v preteklih mesecih že vgradili kalorimetre, ki spremembo obračunskega sistema že omogočajo. Uvedba spremembe pa je praktično mogoča le ob začetku novega obračunskega obdobja, to je 1. julija tekočega ali prihodnjega leta.«

Torej so na potezi lastniki, da odločijo, ali bodo prešli na nov način delitve stroškov ogrevanja. Krč je opozoril, da bo s prehodom na nov sistem prišlo do nekaterih problemov: »Cene so zdaj na kvadratni meter povsod enake. Ko bomo uvedli obračun po dejanski porabi toplote, bodo cene različne, ker so tudi objekti energetsko različno varčni.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 27. junij 2012 / 07:00

K sosedom v Avstrijo in nazaj

Najtežji slovenski kolesarski maraton je prav gotovo maraton Alpe Scott. Pa vendar, toliko kolesark in kolesarjev, ki pravijo, da je najtežji, pravi tudi, da je najlepši.

Objavljeno na isti dan


Kultura / torek, 14. november 2006 / 06:00

Sandijevi utrinki

V avli Zdravstvene postaje na Selu pri Žirovnici so v petek odprli razstavo Utrinki jeseniškega fotografa Sandija Novaka.

Domžale / torek, 14. november 2006 / 06:00

Zanesljiva zmaga Tonija Dragarja

Domžale - Domžalski volivci so v drugem krogu lokalnih volitev za svojega novega župana izbrali Tonija Dragarja. Dragar, ki je bil doslej poklicni podžupan doseda...

Prosti čas / torek, 14. november 2006 / 06:00

Razigrano tekmovanje

Najbolj urejeni so na Ptuju, najlepši havajki pa sta letos Sabina Mali in Nina Stropnik. Ko je komisija slovenske superfinalistke izbora za Miss Hawaiien Tropic povprašala, kaj menijo o izboru, se je...

Prosti čas / torek, 14. november 2006 / 06:00

Zima trka na vrata

15. november je datum, ko morajo motorna vozila imeti zimsko opremo, kazni do 100 tisočakov.

Prosti čas / torek, 14. november 2006 / 06:00

Dvojna varčnost

Test: Dacia Logan 1.5 dCi Laureate