V Šenčurju je prijetno
V občini Šenčur je prijetno bivati, zato ima vse več prebivalcev, je na slavnostni akademiji ob občinskem prazniku dejal šenčurski župan Miro Kozelj.
Šenčur - V Šenčurju so konec tedna končali praznovanje dvanajstega občinskega praznika. V četrtek so na osrednji prireditvi - slavnostni akademiji - devetim občankam in občanom podelili letošnja občinska priznanja. Najvišje priznanje, zlato plaketo, je iz rok šenčurskega župana Mira Kozelja prejela Irma Zupan s Prebačevega za več kot 25-letno požrtvovalno delo v Rdečem križu Hrastje-Prebačevo in drugih društvih.
Srebrno plaketo so podelili Janezu Roglju iz Voklega, Mihu Klavžarju iz Hotemaž (priznanje je prevzel sin Miha) in Štefanu Staretu iz Luž, bronasto pa so prejeli Ana Marija Puppis iz Šenčurja, Milan Jovanovič iz Vogelj, Andrej Kosec iz Trboj in Martin Gorenec iz Šenčurja. Spominsko priznanje je v imenu ravnateljice OŠ Šenčur Majde Vehovec prevzela hči Eva.
Župan je v nagovoru povedal, da je bila odločitev za samostojno občino pred trinajstimi leti pravilna, saj se je v tem času v občini Šenčur naredilo toliko kot pred tem v dvajsetih ali celo tridesetih letih. »Tudi lansko leto je bilo plodno. Dokončno smo obnovili matično osnovno šolo, ki smo jo leto prej dogradili. Celotna investicija je bila vredna prek 1,6 milijona evrov. Milijon evrov je bila vredna izgradnja fekalne kanalizacije v Šenčurju. Lani smo jo zgradili osem kilometrov. Obnovili smo tudi vodovod, kar je stalo prek šeststo tisoč evrov. Opravili smo tudi dela na potoku Olševnica,« se je dotaknil samo največjih lanskih projektov.
»Vesel sem, da sem župan Šenčurja, kjer je veliko ljudi pripravljenih pomagati in sodelovati. Brez takih ljudi, kot so letošnji in vsi prejšnji občinski nagrajenci, bi se naredilo precej manj, kot se je,« je še dejal Kozelj in napovedal skorajšnjo širitev osrednjega vrtca, saj ima občina, v kateri je »prijetno bivati«, vse več prebivalcev in tudi otrok.