Občina pristopila v konzorcij CERO

Komenda - Komendski občinski svetniki so na predlog župana Tomaža Drolca na svoji zadnji seji podprli namero občine, da se odzove povabilu in pridruži Konzorciju CERO, ki trenutno združuje že 21 gorenjskih občin. »Zaradi skupnega nastopanja pri reševanju problematike na področju sortiranja, predelave in odlaganja komunalnih odpadkov smo izrazili željo po vključitvi in prejšnji mesec smo res dobili povabilo. Kaj drugega kot to, da MBO uredimo skupaj z Gorenjsko, nam ne preostane, čeprav bi bili najbolj veseli, če bi se lahko pridružili k Ljubljani. V prostorskih načrtih niti ena gorenjska občina, razen Komende, nima možnosti zgraditi MBO,« je svetnike prepričal župan, ki pa je poudaril, da bodo, če CERO konec aprila ne bo sprejel odločitve o lokaciji MBO, iz konzorcija takoj izstopili. Članstvo bo občino stalo dobrih 8.500 evrov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / nedelja, 27. junij 2010 / 07:00

Policisti spoštujejo človekove pravice

Ljudje si želijo poštenih in prijaznih policistov, ki so nepopustljivi do kriminala, ob dnevu policije pravi direktor PU Kranj Simon Velički.

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 07:00

Požar zanetila elektrika

V Špitaliču je zgorelo gospodarsko poslopje, stanovanjsko hišo pa je gasilcem uspelo še pravočasno zaščititi.

Gospodarstvo / / 07:00

Dokapitalizacija Skimarja spet odložena

Na skupščini Skimarja so imenovali le tri nove nadzornike, med katerimi pa ni Pavla Ruparja.

Zanimivosti / / 07:00

"Strelske vaje" na Gradišču

Bašelj - Naše planine in gore obiskujejo ljudje, ki nimajo s sabo le nahrbtnika, pohodnih palic in drugih planinskih pripomočkov, ampak očitno tudi orožje. Le kdo je na Gradišču...

Tržič / / 07:00

Rupar želi spet med poslance

Nekdanji tržiški župan in poslanec državnega zbora Pavel Rupar je zadovoljen, da so ga izvolili v izvršilni odbor SDS. Napoveduje, da bo spet kandidiral za poslanca.

Kranj / / 07:00

Referendum za Tenetiše bo

"Ali ste za to, da se na območju sedanje deponije Tenetiše v skladu s predpisi EU zgradi sodoben regijski center za ravnanje z odpadki?" bo vprašanje za občane kranjske občine v nedeljo, 11. novembra.