Naši mladi hokejisti so na odločilni tekmi z Belorusijo izgubili. (Foto: Miha Vidrih)

Mladi risi zopet drugi

Belorusi so Slovence zopet zadržali tik pod vrhom.

Maribor – V četrtek zvečer se je končalo svetovno prvenstvo v hokeju na ledu divizije I skupine A za mladince do 18 let. Medtem ko so naši hokejisti vse skozi igrali dobro in borbeno, so tudi letos vstop v elitno ligo za las zgrešili. Zadnja četrtkova tekma med Slovenijo in Belorusijo je namreč odločala o napredku v elito. Belorusi so bili pred začetkom tekme z enajstimi točkami za eno v prednosti pred Slovenci. Obe ekipi sta igrali na zmago, saj je le ta vodila med deseterico najboljših na svetu. Belorusi so prvič zadeli že v peti minuti, ko so izkoristili igralca več na ledu. V začetku druge tretjine je izenačil Urbas, vendar so nasprotniki narekovali hud tempo in še dvakrat zadeli. Po zadetkih Urbasa in Ropreta so naši risi izenačili, vendar so Belorusi pred koncem tretjine zadeli še dvakrat. Tretja tretjina je kljub borbenosti postregla s še dvema zadetkoma Belorusov, ki so si s končnim rezultatom 4 : 7 priborili mesto v elitni skupini. Slovenci so tako po lanskem svetovnem prvenstvu zopet osvojili drugo mesto, iz skupine pa so z najslabšim končnim izkupičkom izpadli Francozi. Za najboljšega branilca na svetovnem prvenstvu je bil izbran 17-letni Blejec Blaž Gregorc, ki je povedal, da je to zanj zelo pomemben naslov in predvsem spodbuden. »Nasprotniki so bili težki, predvsem Belorusi in Kazahstanci, proti katerim smo tudi izgubili. Ciljali smo na prvo mesto, vendar tudi drugo ni slabo,« je po prvenstvu povedal Blaž. Čeprav so mladi hokejisti elitno skupino zopet zgrešili, so s prikazanim lahko zadovoljni. Ker pa gre v tretje rado, držimo pesti, da jim bo preboj v prihodnji sezoni resnično uspel.

 

   

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / nedelja, 27. junij 2010 / 07:00

Vzhodni Triglav

Donačka gora (883 m) - Gora, na katero pelje prva nadelana planinska pot v Sloveniji in ima ime po sv. Donatu, čigar cerkvica stoji ob njenem vznožju. Gora, kjer imata dež in strela mlade. Njeno staro...

Objavljeno na isti dan


Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Smlednik se bo predstavil Evropi

Lani se je Smlednik uvrstil v ožji izbor "naj" krajev v Sloveniji, letos pa ga bodo ocenjevali še evropski ocenjevalci.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Prvenstvo v "trkljanju" pirhov

Turistično društvo Pirniče je letos prvič organiziralo velikonočno "trklanje" pirhov.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

"Ferbec mora nekaj koštat"

Peter Škof iz Žlebov se je letos prvič lotil "kuhanja kope". Po osmih dneh so bili znani rezultati.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Ob jubileju prenovili zadružno stavbo

Kmetijska zadruga Medvode je ob koncu marca praznovala 60-letnico obstoja.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Prijateljice pritekle do naslova

Anamarija Lampič iz Valburge, ter Anja in Nina Žavbi Kunaver iz Zbilj, so letošnjo zimo postale državne prvakinje v teku na smučeh. Zmagale so v štafeti med mlajšimi deklicami.