Načelnik UE Kamnik Miha Novak in minister za javno upravo Gregor Virant

Minister Virant v Kamniku

Tudi na kamniški upravni enoti ni navdušenja nad uradnimi urami ob sobotah.

Kamnik – Minister za javno upravo se je prejšnji petek na povabilo direktorja kamniške občinske uprave Ivana Pristovnika, ki se je konec tedna poslovil in odšel v pokoj, udeležil skupščine Združenja tajnikov slovenskih občin v Termah Snovik. Tam je skupaj z ministrom Ivanom Žagarjem vodilnim občinskim uslužbencem predstavil aktualne spremembe v lokalni samoupravi in pokrajinsko zakonodajo. V nadaljevanju je obiskal upravno enoto Kamnik in se udeležil koordinacijskega sosveta. »Doslej sem obiskal že skoraj vse upravne enote po Sloveniji in kamniška je gotovo ena bolj uspešnih. Čutiti je pozitivno klimo, zadovoljstvo med zaposlenimi in strankami, večjih težav ni,« je svoje vtise strnil minister, ki se je z načelnikom Miho Novakom in zaposlenimi pogovarjal o podaljšanju uradnih ur, oblikovanju pokrajin in izboljšanju upravnih storitev. Zaposleni na upravnih enotah podpirajo podaljšanje uradnih ur ob sredah, ne pa tudi ob sobotah, kako pa se bo država dokončno odločila, bodo pokazale analize ob koncu leta. Minister Gregor Virant je znova poudaril pomen pokrajin in dvotirni sistem, ki ga vseskozi zagovarja. »Pokrajine naj bodo skoncentrirane na tiste funkcije, zaradi katerih jih sploh ustanavljamo, torej na razvojno in prostorsko načrtovanje, strokovni aparat za začetek svojega delovanja pa naj iščejo predvsem v obstoječih regionalnih razvojnih agencijah,« je še povedal minister in napovedal, da naj bi bila nova kolektivna pogodba za javni sektor sklenjena že do poletja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / ponedeljek, 27. junij 2022 / 10:37

Tekmovali veslači veterani

Bled je gostil odprto veteransko evropsko prvenstvo v veslanju, na katerem je bilo več kot tisoč tekmovalcev.

Objavljeno na isti dan


Komenda / petek, 20. november 2009 / 07:00

Odprli prva modularna vrtca

V Škofji Loki so včeraj slovesno odprli prvi modularni vrtec na Gorenjskem. Tudi v Komendi od ponedeljka deluje štirioddelčni modularni vrtec.

Prosti čas / petek, 20. november 2009 / 07:00

Enajsti Dorijev večer

V petek, 20. novembra, bo v Laškem enajsti Dorijev večer, na katerem bosta Kvintet Dori in Oto Pestner predstavila skupni projekt, poimenovan Skupaj po domače.

Kranj / petek, 20. november 2009 / 07:00

Na obisk samo popolnoma zdravi

Golnik – Zaradi povečanja različnih virusnih obolenj dihal in okužb s sezonsko in pandemsko gripo v Bolnišnici Golnik svetujejo vsem tistim, ki imajo hospitalizirane svojce, prij...

GG Plus / petek, 20. november 2009 / 07:00

Kronika tedna

Še enkrat o notarjevi odgovornosti Na ljubljanskem okrožnem sodišču bodo morali ponoviti sojenje zoper notarja Borisa Lepšo zaradi domnevne odškodninske odgovornosti,...

GG Plus / petek, 20. november 2009 / 07:00

Tomaž je mrtev. Naj živi Tomaž.

»/…/ Za moje pojme je Tomaž Humar junak. Ne sicer na nacionalni, pač pa na osebni, človekovi ravni. Še zlasti je lahko Tomaž Humar junak in vzor tistim Slovenkam in Slovencem, ki nad svojim življ...