Kolesarska sekcija je bila lani najbolj aktivna.

Letos drugi kolesarski maraton

Dobro leto je že minilo, odkar so v Dvorjah ustanovili Rekreacijsko društvo Strmol.

V društvu Strmol deluje sedem sekcij, od katerih so zaenkrat najaktivnejše kolesarska, odbojkarska in nogometna sekcija. Nogometna sekcija je tako lani jeseni organizirala prvi nogometni turnir »Dvorje Open«, za katerega pravi predsednik sekcije Vili Ropret, da bo ostal tradicionalen. Člani odbojkarske sekcije so se dvakrat tedensko rekreirali (s predsednikom Jankom Košnikom na čelu) na odbojkarskem igrišču v Dvorjah.

Največji interes za rekreacijo pa trenutno vlada v kolesarski sekciji, pravi predsednik njen Janez Ciperle, glavni motor društva. »Lani smo v manjši skupini prevozili kar nekaj daljših tur na Možjanco, Bled, Jezersko, Vršič, maraton Franja, Mangart, Grossglockner in otok Krk, v večjem številu pa smo prekolesarili tudi nekaj krajših tur,« je povedal.

Največji projekt društva v letu 2006 je bil 1. kolesarski maraton Krvavec 2006, ki se ga je 5. maja udeležilo 150 kolesarjev rekreativcev iz vse Slovenije. »Maraton smo organizirali v okviru akcije Slovenija kolesari v sodelovanjem z RTC Krvavec in pod okriljem OKS ZŠZ Odbora Šport za vse. Želimo, da maraton postane tradicionalen, kar nam lahko uspe samo s sodelovanjem s sokrajani, ki so nam že lani izdatno pomagali pri organizaciji prireditve, promociji kraja ali z udeležbo na maratonu,« je razložil Ciperle.

Lanski maraton so izvedli v treh kategorijah. V kategoriji Družinski maraton, ki je potekal po vaseh občine Cerklje (proga je bila dolga 22 km), so računali na večjo udeležbo občank in občanov, saj je bila proga primerna za vse generacije. Morda bo bolje letos, na 2. kolesarskem maratonu Krvavec 2007, ki bo prav tako potekal na treh progah: vzpon na Jezerca (asfalt - 12 kilometrov), družinsko šolski maraton za vse generacije (po vaseh občine Cerklje - 22 kilometrov) in cross country (z gorskimi koles – start pred brunarico Sonček - krožna vožnja). Maraton bo na sporedu 23. junija, štart in zaključek prireditve pa bosta pred picerijo Pod Jenkovo lipo.

Naj dodamo, da tudi planinska sekcija z novo predsednico Andrejo Žagar na čelu že pripravlja letošnji program pohodov za odrasle in družine. Več boste lahko izvedeli na občnem zboru društva v soboto, 31. marca, ob 19. uri v piceriji Tonač v Gradu ali na spletni strani društva http://www.rd.strmol.si/.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Okrogla miza o prostoru

V Gorenjskem glasu je bilo v rubriki pisma bralcev 17. junija 2008 objavljeno pismo Gašperja Kleča o okrogli mizi, ki jo je na temo rabe prostora v Mestni občini Kranj organiziralo društvo Odgovor.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

V prometu brez večjih tegob

Gorenjska - Kljub koledarski pomladi se zima še ne misli posloviti. Sneženje v zadnjih dneh sicer ni povzročilo večjih tegob v prometu. Kot so danes sredi dneva pojasnili na Oper...

Zanimivosti / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

Anketa: Za uvedbo vinjet

S 1. julijem bomo za uporabo slovenskih avtocest plačevali z letno ali polletno vinjeto. Za prve bo treba odšteti 55, za polletne pa 35 evrov. Ali se strinjate z uvedbo vinjet, jo boste kupili in več...

Kronika / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

Odkrili več kot 340 ukradenih vozil

Kranj - Slovenska policija je po podatkih generalne policijske uprave od 1. septembra 2007 do 17. marca letos s pomočjo šengenskega informacijskega sistema (SIS) zasegla že več k...

Gospodarstvo / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

Delavci Iskraemeca ne zaupajo upravi

Delavci Iskraemeca niso sprejeli predloga uprave o ustanovitvi nove hčerinske družbe ProS, v katero bi prenesli proizvodnjo zastarelih mehanskih števcev in premestili 450 zaposlenih.

Šport / ponedeljek, 24. marec 2008 / 07:00

Ob bazenu Zdravljica za Saro

Plavalka Žita Gorenjke Radovljice Sara Isakovič je na evropskem prvenstvu v Eindhovnu osvojila zlato odličje.