Stara Kasarna odpira vrata
V Glasbeni šoli in Gornjesavskem muzeju na Jesenicah vabijo v torek, 20. marca, ob drugem rojstnem dnevu znova oživljene Kasarne na Stari Savi na zanimive prireditve.
Kasarna na Stari Savi danes nedvomno velja za enega jeseniških biserov. Motiv za razglednice. Stavba častitljive starosti je temeljito prenovljena pred dvema letoma znova oživela, ko se je v njej naselila Glasbena šola, vanjo pa je Gornjesavski muzej kasneje umestil še etnološko zbirko. »Dopoldanski program je namenjen učencem 2. in 3. razreda osnovnih šol z Jesenic, Mojstrane, Kranjske Gore in Žirovnice, pa tudi najmlajšim iz vrtcev, ki se bodo spoznavali z vsem, kar počnemo v glasbeni šoli,« je povedala ravnateljica Martina Valant, kolegica direktorica muzeja Irena Lačen Benedičič pa dodala: »Učenci nižjih razredov si bodo ogledali etnološko zbirko z rekonstrukcijo delavskega stanovanja in o svojem obisku oblikovali knjižico, izdelali pa bodo tudi rudarske lučke.« V popoldanskem delu, ko bodo od 14. ure naprej potekali ogledi zbirke, bodo vsi obiskovalci deležni tudi prave delavske kave, skuhane v litrskem piskru na pravem »šporgetu« na drva. Ne barcafe, ampak proja, pa kava iz ječmena … Med 13. in 14. uro bodo v glasbeni šoli potekale glasbene delavnice za vse vas, ki jih štejete od 6 do 99 let. Na sporedu bodo Orfova, baletna, tolkalna, trobilna in pevska delavnica vodili pa jih bodo šolski glasbeni pedagogi.
Praznovanje drugega rojstnega dne Kasarne na Stari Savi se bo zaključilo ob 17. uri z nastopom dijakov in študentov, ki so nekoč obiskovali jeseniško glasbeno šolo. Menda se jih trenutno naprej šola trinajst, tokrat pa se jih bo na koncertu predstavilo šest: Jan Adamek (trobenta), Jernej Obržan (tuba), Neža Černe (klarinet), Neža Torkar (harmonika), Sandra Štern (kitara) in Anida Gluhić (klavir). Tako jeseniški glasbeniki kot muzealci vabijo vse z gornjesavskega konca in vse Gorenjske, da si z obiskom pri njih še polepšate sicer običajen marčevski torek.