Alternativni šport: Footbag
Footbag je mešanica badmintona, odbojke in nogometa, ki izhaja iz Amerike, v Slovenijo je prišel pred približno petimi leti.
Kranj – Footbag igralci igrajo na igrišču za badminton, mreža je visoka 155 cm, pravila igre, kot tudi samo točkovanje, so povzeta po pravilih iz odbojke. Igra poteka po principu dvigni in zabij, pri tem igralci uporabljajo le noge od kolena navzdol, uporabljajo pa trde usnjene žogice.
Footbag ekipa Kranj, ki trenutno še spada pod Klub študentov Kranj, je na področju tega alternativnega športa med najuspešnejšimi v Sloveniji. Tudi v tujini dosegajo zelo zavidljive rezultate. Pohvalijo se namreč lahko z enim 2. mestom in z dvema 3. mestoma na Evropskem prvenstvu v Wroclawu leta 2005, z dvema 2. mestoma in dvema 3. mestoma na Svetovnem prvenstvu v Frankfurtu leta 2006, Lana Mlakar Jereb pa je lani skupaj z Rusinjo osvojila naslov evropske prvakinje v ženskih dvojicah na Evropskem prvenstvu v Lausanni. Ekipa, ki jo sestavlja šest članov, trenira dvakrat do trikrat na teden, čez zimo treningi potekajo v telovadnici, drugače pa footbag igrajo na travi. Igra se deli na dve kategoriji, in sicer na netgame - igra na mreži, ki jo igrajo tudi Kranjčani, in na freestyle – prosti slog, kjer tekmovalci neprestano poskakujejo, pri tem pa izvajajo razne trike z žogico, ki je napolnjena z mivko. Igrajo tako v dvojicah kot tudi posamično. Pri footbagu prihaja do pogostih poškodb kolen in gležnjev, vendar kljub temu zanj velja, da starejši si, bolje igraš.
Pobudnik tega športa v Kranju je Aleš Pelko, ki je to zamisel prinesel od kolegov iz Ljubljane, ki so takrat že imeli organiziran svoj footbag klub. »Potem pa smo tudi mi kmalu začeli brcati, najprej smo v krogu brcali pletenko. Nato pa se je to samo še nadaljevalo. Kmalu smo dobili prvo usnjeno žogico in tako smo začeli igrati na mrežo in to je bilo to,« pojasnjuje njihove začetke član footbag ekipe Kranj Jaka Stare.