Parkirišče pred Lekarno Ljubljana v Medvodah je v lasti Lekarne in je bilo zaparkirano z vozili prebivalcev okoliških blokov. Stranke Lekarne so se jezile, ker so prišle v prazno Lekarno, parkirišče pa je bilo polno, zato je sedaj parkirišče izven delovnega časa Lekarne zaprto.

Parkirišče zaprli v dobro strank

V Lekarni so se odzvali na kamen spotike glede zapore njihovega parkirišča, ki je bil objavljenem v februarskem Sotočju. Pravijo, da je bila zapora glede na razmere nujno potrebna.

Medvode – Konec preteklega leta so pred parkiriščem Lekarne Ljubljana v Medvodah postavili zaporo. »Parkirišče je namenjeno strankam, ki pridejo v našo Lekarno in je last Lekarne Ljubljana. Da smo ga zaprli, je bilo nujno potrebno, saj se je redno dogajalo, da je bilo zaparkirano z vozili okoliških prebivalcev. Nekateri so vozila pri nas pustili parkirana kar po ves teden, medtem pa uživali na dopustu. Stranke, ki so prihajale k nam, so se čudile, kako je Lekarna lahko prazna, parkirišče pa polno. Parkirišče smo zaprli v dobro strank,« so pojasnili v Lekarni v Medvodah. Dodali so še, da so najprej o tej nameri obvestili tudi tamkajšnje prebivalce, a se stanje ni nič spremenilo.

Nad zaporo pa so nejevoljni ljudje, ki živijo v blokih pri Lekarni. Pravijo, da jim je z zaporo onemogočen normalen dostop od parkirišča nad Lekarno do blokov po pešpoti, ki so jo uporabljali vrsto let, in del katere pelje prav po parkirišču, ki je v lasti Lekarne. »Da moramo sedaj s parkirišča hoditi po travi, po blatu, se mi ne zdi prav. To je namreč naša najbližja pot do doma. Če ne gremo tu, moramo narediti velik ovinek po lokalni cesti, a ne vem, kaj je potem smisel, da imamo tu parkirišča, če bi do bloka morali hoditi tako dolgo,« je povedala stanovalka s sosednjega bloka, ki pa ni želela biti imenovana (njeno ime hranimo v uredništvu). V Lekarni na to odgovarjajo, da jih nič ne moti, če ljudje mimo hodijo peš, da so bili za to, da je parkirišče odprto, a ker v praksi to ni funkcioniralo, so ga bili prisiljeni zapreti.

Za mnenje smo povprašali tudi Branka Fišerja, predsednika Sveta KS Medvode Center, ki je povedal: »Lekarna je pač zaprla lastno parkirišče, tako kot je parkirišče izven delovnih ur zaprto tudi pred Mercatorjevo trgovino. Ko sta bili ti parkirišči še odprti, je bilo občinsko parkirišče nad Lekarno skoraj prazno, šele sedaj so ga prebivalci blokov, predvsem s Kržišnikove ulice, začeli bolj uporabljati. Sicer pa je bil že pred nekaj leti narejen projekt za povečanje parkirnih prostorov med bloki, kjer je občinska zemlja. Jasno je, da bi vsi radi parkirali čimbližje bloka, zato opažamo, da se že sedaj veliko parkira med bloki, tudi na pločnikih. Obstoječe garaže pa so polne. Dali smo tudi predlog, da bi se zgradila še ena garažna hiša, in sicer na koncu avtobusne postaje, vendar to očitno še ni dozorelo.«

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / / 23:58

Medeni vrt slavi jubilej

Šenčurska kavarna in slaščičarna Medeni vrt že sladko desetletje razvaja svoje goste in mnogi se vsako leto z veseljem udeležijo praznovanja obletnice. Nihče ne dvomi, da bo tako tudi ta petek, 25....

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Brdo - nova prestolnica Evrope

Leto je naokoli in napočil je čas za letopis. Letopis Gorenjska 2007 je že štirinajsti po vrsti.

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Radovljičani častili Linharta

December 2006

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Slava tolarju, čast evru

Januar 2007

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Jerman med slavnimi smukači

Februar 2007

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Rusi na Jesenicah

Marec 2007