Petro so na Brniku pričakali navijači in se z njo veselili kolajne. (Foto: Tina Dokl)

Petra s srebrno kolajno doma

Včeraj ponoči so se s svetovnega prvenstva nordijcev v Sapporu domov vrnili še zadnji naši športniki, lep sprejem na Brniku pa je doživela Petra Majdič, ki je domov prinesla srebrno kolajno.

Brnik – Potem ko je Petra Majdič v soboto nastopila kot zadnja izmed naših tekačev na svetovnem prvenstvu v Sapporu in v preizkušnji na 30 kilometrov osvojila peto mesto, se je včeraj ponoči - skupaj z zadnjimi slovenskimi športniki, ki so nastopili na Japonskem - vrnila domov. Kljub pozni uri so jo na Brniku pričakali domači, pa tudi številni prijatelji in navijači, ki so si želeli od blizu ogledati srebrno kolajno, ki jo je Petra osvojila že na svoji prvi preizkušnji v šprintu v klasični tehniki. Manj zadovoljni kot Petra so domov prišli drugi naši športniki, saj je bil Rok Benkovič na zadnji preizkušnji skakalcev daleč od tega, da bi ubranil naslov svetovnega prvaka, pa tudi drugim ni šlo po načrtih. Je pa zato v nedeljo načrt vrnitve med najboljše tekmovalke izpeljala Jolanda Čeplak, ki je v teku na 800 metrov na evropskem dvoranskem prvenstvu v Birminghamu osvojila bronasto kolajno. S petim mestom se je dobro odrezala tudi Triglavanka Brigita Langerholc, loški šprinter Matic Osovnikar pa je v velikem finalu teka na 60 metrov osvojil 4. mesto.

Medvode / torek, 5. maj 2009 / 07:00

Praznovali peto obletnico

V Smledniku so pripravili slovesnost ob peti obletnici vstopa Slovenije v Evropsko unijo.

Šport / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Preddvor / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Preddvor ima proračun

Občinski svet v Preddvoru je potrdil osnutek letošnjega proračuna. Pričakujejo tudi denar iz evropskih skladov.

Bled / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Bled bi radi čim prej očistili

Bled - Zaradi tople zime so se na Bledu odločili, da bodo letos prej kot druga leta pripravili sicer tradicionalno akcijo Očistimo naš kraj. Začeli so čistiti obalo jeze...

Škofja Loka / torek, 6. marec 2007 / 06:00