Domača tekma je nekaj posebnega

Tako pravi dolgoletni reprezentant Mitja Valenčič, ki je bil s 17. mestom v slalomu in 26. mestom v veleslalomu naš najboljši na 46. Pokalu Vitranc.

Kranjska Gora – Čeprav naši smučarji na domači tekmi niso posegli po mestih v prvi petnajsterici, pa je bil temu še najbliže 29-letni Triglavan Mitja Valenčič, ki pa je – po začetnih težavah s smučarskimi čevlji - svoj rezultat letošnje sezone dosegel z 9. mestom na veleslalomu v Åreju.

Je domača tekma zate drugačna od številnih drugih v sezoni?

»Tekmovati na domačem terenu je zagotovo prednost, čeprav bi si tako jaz kot vsi prijatelji iz reprezentance želeli, da bi lahko tukaj več trenirali. Žal to ni bilo možno, saj smo na tej progi opravili zgolj dva treninga. Je pa domača tekma za vse nas nekaj posebnega. Je pač domače vzdušje in – poleg svetovnega prvenstva – za nas Slovence zagotovo najpomembnejša tekma sezone.«

Si pričakoval, da boš na svetovnem prvenstvu letos naš najboljši alpski smučar?

»Nisem pričakoval, želel pa sem si. Računal sem le, da bo to lahko kakšna boljša uvrstitev kot zgolj deveto mesto. Saj ne, da s to uvrstitvijo ne bi bil zadovoljen, jaz sem bil zelo vesel, saj je bil to moj rezultat kariere v veleslalomu. Odziv javnosti pa je bil nato čisto drugačen in slišali smo veliko kritik.«

Kako na vas tekmovalce vplivajo kritike na račun rezultatov?

»Nikakor nam ni lahko. Jaz se skušam čim bolj izogibati časopisom … Morda si te stvari jemljem preveč k srcu. Boli pa me, če so napisane neresnice, če komentirajo ljudje, ki o smučariji nimajo pojma.«

Tudi obisk na tekmi v Kranjski Gori bi bil gotovo večji, če bi bilo več dobrih rezultatov vas, domačih smučarjev?

»Gotovo je to res, z rezultati med sezono pač nismo navduševali. Se pa vseeno zahvaljujem vsem, ki so nas kljub temu prišli bodrit in verjamejo v nas.«

Tebi bo največja spodbuda za novo sezono gotovo rezultat iz Åreja?

»Vsekakor je ta rezultat dokaz, da zmorem poseči tudi precej više, kot sem uvrščen. Vendar pa sem trenutno utrujen tako fizično kot psihično, nato pa bom razmišljal kako naprej.«

Te morda pred novimi pripravami spodbujata tudi vztrajnost in letošnji uspeh Andreja Jermana?

»Seveda, želja po uspehu vsakogar od nas vedno znova žene naprej. Treniramo in garamo za to, da bi enkrat stali na najvišji stopnički. Andreju je to letos uspelo, iz vsega srca mu to privoščim in tudi sam sem vesel njegovih rezultatov. Upam pa, da bom tudi jaz kdaj stal na zmagovalnem odru.«

       

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / četrtek, 19. april 2018 / 22:17

Prihajajo okrogle obletnice

Lea Lukanec je praznovala trideseti rojstni dan, Klemen Ličar štiridesetega. Do konca leta pa prihaja šopek okroglih kolesarskih obletnic, med njimi vsaj dve štiridesetletnici in dve srečanji z abraha...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sreda, 31. december 2014 / 20:03

Srečno 2015

Prihaja priložnost za sočutje in strpnost.

Kronika / sreda, 31. december 2014 / 16:48

Pogrešajo Francija Kogovška iz Žirov

Kranj – Škofjeloški policisti iščejo 52-letnega Francija Kogovška iz Žirov, ki je pogrešan od 22. decembra. Pogrešani je visok okoli 170 cm, ima pa kratke, ponavadi neurejene temnorjave lase, rjavo...

GG Plus / sreda, 31. december 2014 / 16:36

Novoletno branje in vedeževanje

Ta Snovanja so za praznično branje. Prinašajo intervju z Ivanom Sivcem, najbolj produktivnim slovenskim pisateljem – napisal je že 127 knjig! A ni le produktiven, je tudi cenjen in bran. In domač – sv...

Šport / sreda, 31. december 2014 / 16:28

Prvaka Lampičeva in Klavžar

Minuli petek je bilo na Pokljuki 24. državno prvenstvo v teku na smučeh.

Kranj / sreda, 31. december 2014 / 16:28

Učijo se spoštovati različnost

Na Osnovni šoli Jakoba Aljaža v Kranju so ob dnevu samostojnosti in enotnosti pripravili prav posebno proslavo, saj so učenci deklamirali Zdravljico v kar desetih različnih jezikih.