Drugič o prodaji droge
Na kranjskem sodišču teče ločen sodni postopek zoper 32-letnega Roberta Rizoskega, ker naj bi leta 2004 preprodajal drogo.
Kranj – Decembra 2005 so danes 32-letnega Kranjčana Roberta Rizoskega na Okrožnem sodišču v Kranju zaradi treh kaznivih dejanj preprodaje droge obsodili na tri leta zaporne kazni in obvezno zdravljenje odvisnosti, sodba pa je v tem času tudi že postala pravnomočna. Na tistem sodnem procesu ga je obtožnica bremenila še šestih drugih kaznivih dejanj, povezanih z drogo, vendar jih je sodni senat tik pred koncem sojenja izločil iz obtožnice, ker sodišče ni pridobilo vseh zahtevanih dokazov. Rizoski, ki že prestaja triletno zaporno kazen, je zato v sredo znova stopil pred sodni senat kranjskega sodišča, ki ga vodi sodnica Andrijana Ahačič.
Obdolženi se tokrat zagovarja zaradi drog, ki jih je leta 2004 domnevno nekajkrat prodal avstrijskemu državljanu Eugenu Reichu. V enem primeru očitane prodaje so policisti Avstrijca tudi ustavili v Kranju in ga legitimirali. Prav tisti dan pa je bil na zadnji glavni obravnavi tudi večinoma na tapeti. Tožilstvo namreč razpolaga s posnetki takratnih pogovorov med Rizoskim, ki so mu na skrivaj prisluškovali, in Reichom, po drugi strani pa so vsi slovenski operaterji mobilne telefonije sodišču sporočili, da Reichov telefon tedaj sploh ni bil prijavljen v njihovem omrežju. Kako je to mogoče, če naj bi pogovori potekali, ko je bil Reich v Kranju, sta se zato ves čas spraševala obdolženi in njegov zagovornik Živan Mirčič.
Je morda policija prirejala telefonske prisluhe, se je tako med zaslišanjem Vojka Urbasa iz generalne policijske uprave vprašal zagovornik Mirčič. »Potvarjanje dokazov je kaznivo dejanje, zato takih podtikanj ne sprejemam,« je odločno odgovoril Urbas in pojasnil, da so posneti pogovori verodostojni. »Nobeno spreminjanje oziroma sestavljanje pogovorov ne bi ostalo neopazno,« je dodal Urbas, a na vprašanje Rizoskega potrdil, da na trgu obstaja tehnologija, s katero bi se dalo iz več pogovorov neopazno zlepiti novega.
Tudi Miran Kimovec z Mobitela, ki je naslednji stopil na prostor za pričanje, ni znal pojasniti, kako bi lahko nastali posnetki pogovora, ne da bi bil Reichov mobilni telefon prijavljen pri enem od slovenskih operaterjev. »Teoretično bi bilo možno, da je avstrijski državljan v Kranju ujel signal avstrijskega operaterja, praktično pa je skorajda nemogoče,« je povedal. Sojenje se bo še nadaljevalo.