Koristen nastanek pokrajin
V Sloveniji bo še letos sprejeta zakonodaja, ki bo v politični prostor med državo in občino umestila pokrajine. Koliko ljudje vedo o novosti, smo preverili v kratki anketi.
Grega Dežman, Kranj:
»Prebral sem, da bo v Sloveniji več pokrajin in da bo tudi Gorenjska pokrajina. Kaj nam bo to prineslo, ne znam oceniti, bojim pa se, da bo to pomenilo še več birokracije.«
Franc Horvat, Kranj:
»Te pobude ne poznam, zato tudi ne morem reči, kako bo vplivala na življenje ljudi. Preprosti ljudje se bolj ukvarjamo z drugimi problemi in manj s politiko.«
Ivan Mihovec, Kranj:
»Ustanovitev regij bi bila smiselna, saj so nekatere zadeve širše in presegajo pristojnost občin. Knjižnica, športni center ali pa Prešernovo gledališče so že področja, ki bi bila lahko v pristojnosti pokrajin.«
Silvester Fende, Tenetiše:
»Vem, da v Sloveniji obstaja veliko občin, o pokrajinah pa ne vem veliko. Najbrž gre za nekaj povsem novega. Ne vem pa, kako bo to vplivalo na naše življenje.«
Vinko Zadnikar, Podnart:
»Prav je, da v Sloveniji nastanejo pokrajine, saj bo to koristilo razvoju. Občine, zlasti manjše, nimajo dovolj sredstev in strokovne podpore, da bi dosegle nekatere cilje, zato naj jih v njihovem imenu pokrajine.«