Anketa: Najraje bi študiral ...

Tokratno anketo smo opravili minuli petek ob srečanju ministra za visoko šolstvo dr. Jureta Zupana z dijaki gorenjskih srednjih šol na Gimnaziji Jesenice.

Rok Kalan:

 

»Obiskujem 3. letnik Gimnazije Jesenice. Ker sem športnik, igram hokej, razmišljam, da bi se po maturi eno leto posvetil samo hokeju. Potem pa bom videl, kaj bom študiral, se pa bolj nagibam k družboslovju.«

 

 

 

 

 

Rebeka Rupar:

 

»Sem v 4. letniku Srednje gostinske in turistične šole Radovljica. Odločam se med študijem na Turistiki in na Visoki poslovni šoli, smer turizem. O tem, kakšne so možnosti za zaposlitev, se še nisem pozanimala.«

 

 

 

 

 

Blaž Potočnik:

 

»Hodim na šolo za strojništvo Škofja Loka. Razmišljam, da bi postal politik. Delo je preprosto, veliko potuješ, vidiš svet. Lahko glasuješ za povišanje davkov in si s tem še povečaš plačo … Sicer pa bom najprej šel na faks, kateri, se še nisem odločil.«

 

 

 

 

 

Urša Marc:

 

»Ker obiskujem program vzgoja predšolskih otrok na Srednji šoli Jesenice, me zanima nadaljevanje študija predšolske vzgoje. Ciljam na Ljubljano, kjer pa so velike omejitve, sprejemajo le odličnjake. Drugi dve možnosti sta Koper ali Maribor.«

 

 

 

 

 

Dubravka Furar, poklicna svetovalka:

 

»Pri izbiri poklica je treba najprej pogledati sebe – kaj želiš, kaj te zanima, potem pa moraš te želje uskladiti s sposobnostmi, znanjem in osebnostnimi lastnostmi. Pri tem pa ne smeš pozabiti na zahtevnost študija in potrebe na trgu dela.«

     

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Zmagati na Franji ni bila prioriteta

Škofjeločan Mitja Oter je dobil letošnjo Franjo, potem ko je bil zadnji dve leti blizu zmagi.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Namesto malice topli napitki

Pri uvajanju brezplačnega toplega obroka za dijake pri ministrstvu za šolstvo in šport ne pričakujejo večjih težav. Dijaška prehrana je naložba v zdravje.

Kronika / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Nesreče

Trčenje usodno za kolesarko Žirovnica - V petek se je nekaj minut pred osmo zjutraj na regionalni cesti v Žirovnici zgodila prometna nesreča, v kateri...

Kamnik / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Podgorci zgled drugim

Po neštetih urah prostovoljnega dela je Športni park Podgorje tudi uradno odprt.

Gorenjska / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Dodaten denar za pomoč prizadetim v neurju

Ljubljana - Vlada je na četrtkovi seji dodelila občinam za odpravo posledic avgustovskega neurja, močnega vetra in toče dodatnih 966.845 evrov, od tega 686.205 evrov za neurje 15...

Kranj / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Pili so "čajček dobre volje"

Na prvi šolski dan je v podružnični šoli Podblica vladalo bolj sproščeno vzdušje, včeraj pa so začeli pouk.