Predsednik ŠD Planica Bogomir Košir ni zadovoljen z usodo društva.

ŠD Planica le dolgovi

"Dolgovi v Planici so nastali s prirejanjem tekem oziroma investiranjem in vzdrževanjem objektov, zato jih je iz prihodkov tekme treba tudi poplačati," pravi novi predsednik ŠD Planica Bogomir Košir.

Planica – Potem ko so na septembrskem občnem zboru izvolili novo vodstvo Športnega društva Planica, ki naj bi bilo neobremenjeno s preteklimi nesoglasji med planiškimi organizatorji in Smučarsko zvezo Slovenije, je te dni že jasno, da bremen preteklosti ne bom mogoče hitro pozabiti. »Ko smo prevzeli funkcije, smo se zavedali težkega stanja v društvu. Vendar pa smo verjeli in še verjamemo, da se stvari dajo urediti. Še posebno zato, ker je država jasno pokazala, da si želi urejeno Planico. Za to naj bi namenila ogromna sredstva, mi kot matično društvo pa si želimo najti mesto tudi v »novi« Planici. V svetu namreč ni pomembnejšega nordijskega centra, v katerem ne bi delovalo športno društvo,« je na priložnostni tiskovni konferenci povedal novi predsednik ŠD Planica Bogomir Košir, ki se je v zadnjih mesecih dodobra seznanil s stanjem v klubski blagajni. »Imamo približno 40 milijonov dolga do dobaviteljev in okoli 70 milijonov davčnega dolga. Jasno je, da je prav ves dolg ostal s prirejanjem tekem oziroma z investiranjem in vzdrževanjem objektov. Jasno je tudi, da ga lahko poplačamo le, če bomo tudi v prihodnje prireditelji tekem. Na žalost je SZS v lanskem letu davčno odločbo imela za izgovor za enostransko prekinitev pogodbe o prirejanju tekem. Sklenili smo sicer novo, neugodno za društvo, pa še ta do danes ni finančno realizirana. Takšno stanje hoče SZS ohraniti tudi za tekmo v letu 2007. Tudi občina obljubljenega prenosa nepremičnin na naše društvo ni želela realizirati, zato smo vložili tožbo zoper občino. Prišli smo v položaj, ko se odvetniki dogovarjajo o usodi Planice. Bojimo se, da je to scenarij, po katerem naj bi SZS dobila organizacijo tekme, občina imetje, nam pa bi ostali le dolgovi,« je nezavidljivo stanje v ŠD Planica opisal Bogomir Košir in dodal, da vse skupaj razume, kot da tekme v Planici marca ne bo, saj začasna odredba sodišča prepoveduje razpolaganje in obremenjevanje objektov v Planici.

Na tiskovno konferenco ŠD Planica so se že v petek odzvali tudi pri Smučarski zvezi Slovenije, v izjavi za javnost pa so med drugim zapisali: »OK Planica 2007 izvaja vse potrebno za največji slovenski športni praznik. Sponzorji imajo zaupanje v ta prestižen dogodek in vanj znova vstopajo dolgoročno. Dogovori potekajo tudi z ministrstvom za šolstvo in šport in Davčno upravo RS za rešitev preteklega dolga. Priprave so že v polnem teku, zato so izjave s strani ŠD Planica zavajajoče in ne koristijo ureditvi nastalih razmer, temveč povzročajo zmedo v javnosti. Zato želimo slovenski in svetovni javnosti še enkrat zagotoviti, da Planica bo.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / nedelja, 27. junij 2010 / 07:00

Sezona se začenja tudi za maline

Na Šolarjevi kmetiji bodo letos pridelali približno tono malin, polovico jih bodo predelali v sok in marmelado.

Objavljeno na isti dan


Žirovnica / nedelja, 29. april 2007 / 07:00

Hitreje do gradbenih dovoljenj

Žirovnica - Žirovniški občinski svetniki so pretekli teden na zadnji seji sprejeli spremembe in dopolnitve odloka o prostorsko ureditvenih pogojih (PUP) za podeželje po...

Slovenija / nedelja, 29. april 2007 / 07:00

Zakaj enak dodatek kot lani?

Upokojenci bodo z izplačilom majskih pokojnin prejeli tudi letni dodatek, ki pa bo enak kot lani.

Slovenija / nedelja, 29. april 2007 / 07:00

Upokojenci predlagajo spremembe zakona

Ljubljana - V Zvezi društev upokojencev Slovenije so ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve predlagali nekatere spremembe zakona o pokojninskem in invalidskem...

Zanimivosti / nedelja, 29. april 2007 / 07:00

Posmrtnina ni več obdavčena

Kranj - Pri Zvezi društev upokojencev Slovenije deluje tudi sklad vzajemne pomoči, v katerega vplačujejo upokojenci, da bi sklad ob njihovi smrti lahko izplačal sorodnik...

Gospodarstvo / nedelja, 29. april 2007 / 07:00

Acroni dobil novega direktorja

Za novega glavnega direktorja so na skupščini družbe imenovali Slavka Kanalca, dosedanjega direktorja proizvodnje.