Dispanzer bodo preuredili

V radovljiškem zdravstvenem domu bodo preuredili otroški in šolski dispanzer.

Ker v občini za vse naložbe ni dovolj denarja, bodo dali prednost preureditvi otroškega in šolskega dispanzerja.

Radovljica - Zdravstveni dom Radovljica je zaprosil občino za sofinanciranje obnove fasade, preureditev otroškega in šolskega dispanzerja ter zdravstveno vzgojnega centra v radovljiškem zdravstvenem domu in za pomoč pri obnovi splošne ambulante v Kropi. Ker v občini za vse naložbe ni dovolj denarja, bodo dali prednost preureditvi otroškega in šolskega dispanzerja. V dispanzerju so od izgradnje doma pred 32 leti povečali prostore za sestrsko delo, na novo opremili obe ordinaciji in prostor za laboratorij ter preuredili izolirnico, stranišči in prostor za previjanje dojenčkov, obnoviti pa je treba še dotrajane tlake, ločiti čakalnice za zdrave in bolne otroke, preurediti sprejemnico in vmesne čakalnice ter na novo opremiti prostore za sestrsko delo. Preureditev dispanzerja naj bi stala nekaj manj kot 41 milijonov tolarjev, od tega naj bi zdravstveni dom zagotovil 17 milijonov, občina 16, za razliko pa se je občina že prijavila na razpis ministrstva za zdravje. Za vsako naložbo, za katero prispeva denar tudi državni proračun, je še pred začetkom del treba pridobiti soglasje ministrstva za finance in mu predložiti načrt razvojnih programov. Ker občina še nima proračuna za prihodnje leto niti ne razvojnega programa za obdobje 2007–2010, je o naložbi posebej sklepal občinski svet.

Svet je na seji v sredo soglašal z načrtovano investicijo, v razpravi pa je bilo slišati tudi nekatere pripombe in predloge. Jože Rebec (SD) je predlagal, da naj bi investicijo izvedli tudi v primeru, če občina ne bo uspela na razpisu za pridobitev državnega denarja. Janez Urbanc (e-Kolo) je pogrešil celovit ureditveni načrt za zdravstveni dom. Marijan Vidic (SDS) je menil, da bi zdravstveni dom moral več prispevati za takšno investicijo, in je predlagal, da bi 1,6 milijona tolarjev za naložbo predvidenega zneska namenili za nakup naprave za magnetno terapijo. Tako Vidic kot tudi Simon Zore (SMS) sta se zavzela za osamosvojitev Zdravstvenega doma Radovljica iz Osnovnega zdravstva Gorenjske.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Široko projektno partnerstvo deluje odgovorno

Ob dveh večjih naložbah v ceste, Poljanski obvoznici in ureditvi odseka Selške vpadnice, ki ju sofinancira država, je občina Škofja Loka doslej uredila tudi nekaj manjših, a za občane prav tako pomemb...

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Mladinci so gorenjski prvaki

S pred kratkim končano nogometno sezono so na Velesovem zelo zadovoljni.

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Petdeset let krvavškega oddajnika

Prvi prenos TV programa s Krvavca so naredili 14. februarja 1957. Sedanji oddajnik je začel delovati po vojni leta 1991.

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Otroci risali ornamente

Na OŠ Davorina Jenka so v tem šolskem letu izvedli tudi mednarodni likovni natečaj in praznovali 50 let šolskega glasila Odmevi izpod Krvavca.

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Petrovčeva hiša kulturni spomenik

Za obnovo Petrovčeve hiše naj bi pridobili 842 tisoč evrov strukturnih sredstev, meni župan Franc Čebulj.

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Uradno odprtje ceste 6. julija

Junija je gradbeno podjetje SCT Ljubljana zaključilo z rekonstrukcijo regionalne ceste na Zgornjem Brniku, v okviru katere so razširili in preplastili tudi cestni odsek do Cerkelj (na...