Na Krvavcu so v tej zimi prvi pognali žičnice. (Foto: Gorazd Kavčič)

Na Krvavcu prvi pognali žičnice

Skoraj mesec dni kasneje kot lani se je v petek na Krvavcu vendarle začela nova smučarska sezona. Prvič so pognali novo šestsedežnico do vrha Krvavca.

Krvavec – Na smučišču Krvavec je bilo v petek veselo. Prvi pri nas so namreč v tej smučarski sezoni pognali žičniške naprave, še bolj slovesno pa je bilo zaradi odprtja nove šestsedežnice do vrha Krvavca, ki je za RTC Krvavec prva naložba v žičniške naprave po osemnajstih letih.

Poleg postavitve nove šestsedežnice so na Krvavcu letos tudi prestavili spodnjo postajo enosedežnice, razširili del smučarskih prog in kupili nova snežna topova. Skupna vrednost naložb je bila štiri milijone evrov, je pojasnil direktor RTC Krvavec Srečko Retuznik. Šestsedežna naprava na vrh Krvavca, s katero so odpravili najbolj ozko grlo na smučišču, je dolga 1.300 metrov, v eni uri pa prepelje dva tisoč smučarjev. Gre za največjo letošnjo naložbo slovenskih žičničarjev.

Na Krvavcu zaradi pomanjkanja snega obratuje le del naprav, prve dni pa so imeli na odprtih progah do 30 centimetrov debelo snežno odejo. Ta se je včeraj začela debeliti, saj je zapadlo nekaj južnega snega. Prve tri dni je smučišče obiskalo po nekaj sto smučarskih navdušencev. V RTC Krvavec si sicer obetajo, da bodo v letošnji zimi dosegli še boljše rezultate kot v lanski sezoni, saj bi radi presegli 225 tisoč tolarjev.

Žičnice so pognali tudi že na Kaninu, medtem ko po drugih smučiščih še čakajo na sneg ali nizke temperature, da bodo sami zasnežili smučarske proge. Vsi si želijo, da bi sezono odprli že za božične praznike. Premalo snega imajo na primer tudi na Voglu, ki je v varovanem območju Triglavskega parka, zato tam niti ne smejo zasneževati.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Zakaj pa ne po francosko?

Te dni bo vsaj del Kranja in Kranjčanov resnično zaživel po francosko.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / / 15:51

Hindujska poroka

Mauritius je versko zelo barvit. Tu se mešajo krščanska, muslimanska in hindujska vera. Povabljeni smo bili na pravo hindujsko poroko, na katero nas je povabila nevesta, ki je prav tako vk...

Kranj / / 13:13

Na klancu obnavljajo oporni zid

Zaradi nevarnosti padanja kamenja poteka obnova Gaštejskega klanca v Kranju, sanacija pa naj bi stala nekaj manj kot oseminštirideset tisoč evrov.

Radovljica / / 13:06

Gorenjski prostovoljni gasilci so spet navdušili

Minuli konec tedna je letališče v Lescah gostilo šesti Firefighter Combat Challenge, najtežji dve minuti v športu. Tekmovanja se je udeležilo skoraj tristo gasilcev, spremljalo pa ga je več kot dva ti...

Tržič / / 13:04

Še en brezmejni ples

Slovenski in avstrijski državljani so se minulo soboto v okviru tradicionalnega EU plesa brez meja, ki je letos potekal že trinajstič, družili na starem ljubeljskem prelazu.

Gorenja vas-Poljane / / 12:57

Dvorana skoraj nared

V Sokolskem domu, ki so ga v preteklih mesecih energetsko sanirali, so končali tudi obnovo velike dvorane, v kateri naj bi že v kratkem gostili prve dogodke.