Na razstavi portretov v Kulturnem domu v Predosljah

Tinini obrazi na samostojni razstavi

Kranj - Če je bil na dosedanjih samostojnih fotografskih razstavah Tine Dokl, fotoreporterke na Gorenjskem glasu, izrazit poudarek na naravi in športu, tokrat preseneti s portreti. Ti so nastajali tri leta; na kolesarski dirki, na otroški predstavi, v delavskem okolju tovarne ... Izbrala jih je dvajset. Šest portretov je od 16. do 24. decembra na ogled v Kulturnem domu v Predosljah pri Kranju, šest jih od 19. decembra 2006 do 18. januarja 2007 razstavlja v Pilates Studiu v Britofu pri Kranju. Osrednja razstava, na kateri bo razgrnila vseh dvajset izbranih portretov, bo od 19. januarja do 19. februarja 2007 v razstavnem paviljonu Steklarstva Jugovic v Sp. Bitnjah pri Kranju.

Fotografije s samostojnih razstav so navdihnili dogodki, nastale so spontano. »Portreti so namenoma brez podpisov. Ugotavljanje, kaj razmišljajo portretiranci, je povsem prepuščeno domišljiji gledalca. V nekaterih kulturah pravijo, da človeku, ki ga fotografiraš, ukradeš dušo. S tem ko sem jih postavila na razstavo, sem jim vrnila dušo in jih oživila,« je povedala avtorica.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Avtomobilizem / ponedeljek, 25. maj 2015 / 22:04

Vladar slabih cest

Suzuki vitara nam je dokazal, za kaj je namenjen.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Podkučarji na koledarju

Na koledarju za leto 2013 Sreča je v otroških očeh imajo glavno vlogo otroci in tradicija nakelskih vasi in obrti. Ideja je dozorela pri Otroški folklorni skupini Podkuca.

GG Plus / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Na mladih Triglav stoji

Tadej Langus, vodja programa Gorenjske in Rožle

GG Plus / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Za razkuževanje doma ni potrebe

Za ustrezno zaščito pred virusi in bakterijami zadostuje temeljito umivanje rok, zato ni treba uporabljati še razkužil, pravi specialistka pediatrije iz Splošne bolnišnice Jesenice Tina Ahačič.

Zanimivosti / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Delajo vestno in strokovno

Pri Društvu medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Gorenjske so podelili priznanja najbolj zaslužnim medicinskim sestram, častna članica pa je postala Antonija Rozman.

Gospodarstvo / sreda, 12. december 2012 / 07:00

Če vas doleti davčna izvršba ...

Izkušnja samostojnega podjetnika, ki ni pravočasno plačal nekaj več kot dvesto evrov davka na dodano vrednost: za zamudne obresti in stroške izvršbe je plačal približno dve tretjini davčnega dolga.