Mladi so bogastvo kluba
Pri Nogometnem klubu Britof so odločili, da pozornost posvetijo mladim, kljub slabim pogojem za delo pa vse njihove tri mlade ekipe igrajo v prvi slovenski ligi.
Britof pri Kranju – Konec novembra se je jesenski del sezone končal tudi za nogometaše v mlajših selekcijah, v elitni slovenski druščini mladincev, kadetov in ekip U14 pa zadnji dve sezoni igrajo tudi nogometaši Britofa. »Trenutno je v našem klubu okoli 160 mladih nogometašev, ki sestavljajo ekipe od U6 do mladincev. Imamo tudi člansko ekipo, ki tekmuje v gorenjski ligi, prav tako mlajše ekipe do U12 tekmujejo na področju MNZ Gorenjske. Ekipe U14, kadeti in mladinci pa tekmujejo v prvi slovenski ligi. Za najmlajše v klubu skrbi Rudi Sedlar, desetletnike trenira Andrej Tepina, dvanajstletnike Sandi Kovačič, štirinajstletnike Franci Burgar, šestnajstletnike Boris Gros, jaz pa skrbim za mladince,« o ekipah v klubu pravi Brane Pavlin in dodaja, da je NK Britof eden od šestnajstih slovenskih klubov, ki ima v prvi slovenski ligi vse tri mlade ekipe.
»Pri Britofu sem pred časom že pomagal in bil tudi trener članske ekipe, znova pa sem za delo poprijel pred dvema mesecema kot trener kadetske ekipe. Moštvo je do takrat v osmih kolih osvojilo zgolj eno točko, zato so bili fantje precej obupani in nemotivirani. V tem času pa sem jih prepričal, da znajo igrati nogomet, tako da smo v zadnjih sedmih kolih osvojili devet točk. To nas je na koncu pripeljali na 12. mesto, kar je velika spodbuda za delo tudi v nadaljevanju sezone,« pravi trener kadetov Boris Gros, ki si želi, da mladinci in kadeti skupaj ostanejo v prvi slovenski ligi, pa tudi da mladi igralci še naprej ostanejo na očeh reprezentančnih trenerjev. Trenutno je v kadetski reprezentanci Nace Eržen, priporočilo za igranje pa je dobil tudi Anže Jelar. Zelo perspektiven je še leto mlajši Tim Kern, ki že igra za kadetsko moštvo. Prav tako so v NK Britofu zadnja leta vzgojili igralce, ki so odšli igrat v druga okolja, med drugoligaše, prvoligaše in celo v tujino.
»Ko prihajajo k nam v goste igralci in vodstvo klubov iz različnih koncev Slovenije, se čudijo, kako nam v teh razmerah uspe vzgajati tako dobre nogometaše in igrati v slovenski konkurenci. Imamo eno glavno igrišče, nimamo pomožnega igrišča, ob petkih in ponedeljkih od 21. do 22. ure zvečer pa imamo termin za vadbo na umetni travi v Kranju,« pravi Brane Pavlin.
»Na občini imamo že pogodbo za odkup zemljišča in zagotovljen denar za izdelavo umetnega igrišča 20 krat 40 metrov tukaj v bližini našega glavnega igrišča. Tudi glavno igrišče ni v naši lasti, je v postopku denacionalizacije, zato pač zanj skrbimo toliko, da lahko igramo. K sreči dobro sodelujemo z nekaterimi kranjskimi nogometnimi klubu, posebno z Visokim, Šenčurjem in z Zarico, saj imamo nekaj igralcev z dvojno registracijo, na Zarici pa občasno treniramo na novem igrišču z umetno travo,« dodaja Brane Jelar.