Denis in Nika iz Mojstrane - tudi brez alkohola je na zabavi "kul".

Zabava brez alkohola

"Če bi dobili koga z alkoholom - dvajset sklec in takoj domov!" je o kazni za kršitev na zabavi brez alkohola v Kranjski Gori dejal najemnik diskoteke Jože Zorc.

Kranjska Gora – Petek, pol šesta ura zvečer. Iz spodnjih prostorov diskoteke v hotelu Kompas odmeva hip hop glasba. Denis iz skupine Kocka mladino šele ogreva. Glasba bo ta večer tista, ki bo poskrbela za sprostitev in zabavo. Alkohol je strogo prepovedan! Sproščanje zgolj ob glasbi in druženju, brez zunanjih substanc, kot so alkohol in droge – to je bistvo zabav brez alkohola, ki jih že od leta 2000 organizira Lokalna akcijska skupina za preprečevanja odvisnosti LAS Kranjska Gora, je povedala Vlasta Skumavc Rabič. Dosedanje izkušnje so odlične, učenci osmih in devetih razredov kranjskogorske in mojstranske osnovne šole, ki jim je zabava namenjena, zabavo vsakič težko pričakujejo. Tina iz osmega razreda devetletke v Mojstrani je dejala: »Pridem, da izkoristim to možnost in se zabavam. Brez alkohola je čisto v redu.« In njena sošolka Maja: »Zabav za nas mlade je bolj malo, običajno se zabavam pri kakšni prijateljici. Kakšne so sicer naše zabave? Več ali manj kar brez alkohola.« Za glasbo in dobro vzdušje na zabavi je skrbel Denis iz kranjskogorske skupine Kocka. »Tudi sam se zabavam brez alkohola. Večina mladih misli, da moraš nekaj spiti, sicer nisi sproščen in se ne moreš zabavati. Jaz sem dokaz, da se lahko! In takih zabav bi moralo biti več, ne le za osnovnošolce, tudi za starejše.« O kaznih za morebitne kršitelje – doslej je do poskusa pritihotapljenja alkohola prišlo le enkrat – pa nam je nekaj več povedal najemnik diskoteke Jože Zorc: »Če bi dobili koga z alkoholom – dvajset sklec in takoj domov!« Ravnatelj kranjskogorske osnovne šole Marko Dulmin je ob tem dodal, da so za nadzor dogajanja na zabavi zadolženi učitelji, ki budno spremljajo otroke. Sicer pa je po njegovih besedah zabava brez alkohola za učence velik dogodek, ki ga vsi željno pričakujejo. »Je sporočilo in izkušnja mladim, da se lahko zabavajo tudi brez alkohola, zgolj ob poslušanju glasbe in ob druženju. Ob tem pa jih tudi spodbujamo, da bi si sami znali zgraditi okolje za zabavo,« je še povedal Marko Dulmin.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Odličnih osnovnošolcev je 46

Radovljica - Radovljiški župan Janko S. Stušek je v sredo na vrtu Šivčeve hiše sprejel 46 učencev iz osnovnih šol Antona Tomaža Linharta Radovljica, Frana Saleškega Finžga...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / torek, 20. oktober 2009 / 07:00

Res orjaški dežnik

Puštal - Po zadnjem deževju so množično rasli orjaški dežniki (Macrolepiota procera). Prav posebno velik je zrasel v Puštalu (občina Škofja Loka), v okolici kmetije Burjov...

Prosti čas / torek, 20. oktober 2009 / 07:00

Tekla bo kri

Prejšnji teden se je končno pokazala zagnanost znanih kmetov.

Radovljica / torek, 20. oktober 2009 / 07:00

Viadukt Ljubno bodo rušili, Peračico in Lešnico obnovili

Avtocestni odsek med Peračico in Podtaborom, dolg 2,4 kilometra, naj bi bil odprt do poletja 2011.

Kultura / torek, 20. oktober 2009 / 07:00

Črna komedija, ki razsvetljuje

Danes zvečer ob 19.30 bodo na Loškem odru premierno uprizorili Črno komedijo. V glavni vlogi se bo predstavil Bojan Trampuš, ki letos praznuje 20 igralskih let.

Zanimivosti / torek, 20. oktober 2009 / 07:00

Na smučanje pripravljeni

Kranjska Gora vabi že jeseni. Številni koncerti, prireditve, aktivno preživljanje prostega časa, sprostitev, smučarske kondicijske priprave, jesenska gorska pokrajina na vašem pragu.