Kljub dežju so v torek začeli asfaltirati ulice na Cegelnici.

Prekopane ulice asfaltirali

Prekopane ulice na Cegelnici so povzročale prebivalcem nemalo težav. Jeza bo minila, ker so tam le položili asfalt.

Naklo – Prebivalci Cegelnice so poleti poslali medijem sporočilo, v katerem so opozorili na dolgotrajne gradnje v naselju. V peticiji s podpisi 46 domačinov so potrdili, da imajo vsakdanje težave zaradi zaprtih dovozov do hiš in škodo na avtih ob vožnjah po razkopanih cestah. Kot so septembra pojasnili v upravi Občine Naklo, so na Cegelnici lani začeli obnavljati vodovod. Ker je izvajalce prehitela zima, so dela nadaljevali letos. Maja se je kranjski Domplan lotil napeljave plinovoda, obnavljali pa so še javno razsvetljavo. Za zamude pri delih naj bi bili krivi problemi z izdajo dovoljenj. Tedaj so napovedali, da bo asfalt na najbolj prometnih ulicah na Cegelnici položen do sredine oktobra letos.

Te obljube se niso uresničile, zato so posamezniki celo javno pozvali župana Janeza Štularja, naj kljub ponovni izvolitvi razmisli o odstopu. Jeza domačinov, ki so na prekopanih cestah uničevali svoje avte še naprej, se je povečevala vse dni novembra. Bali so se namreč, da bo cestne delavce prehitela zima. Nekateri so kar sami zasipali jarke na dostopih do hiš, ker niso bili seznanjeni z datumom asfaltiranja. To je potrdila tudi Irena Babnik s Cegelnice 55, ki je dejala: »Od prejšnjega četrtka nismo mogli do hiše z avtom. Zato smo na prekopane dele ceste nasuli pesek, nekdo pa ga je spet odmetal!«

»Do ponovnih težav in protestov ljudi je prišlo, ker se Domplan kot investitor in Vodnogospodarsko podjetje Kranj kot izvajalec nista uskladila s Cestnim podjetjem. Prejšnji teden so vse pripravili za asfaltiranje, ki je prišlo na vrsto šele ta teden. Zato jeza domačinov, ki so jih pustili čakati na končanje del čez vikend in včeraj,« je ta torek povedal Ivan Fic iz občinske uprave. Obvestil nas je, da so se delavci že lotili polaganja grobega asfalta na izkope v večini ulic. Vse ceste – tudi tri ulice v spodnjem delu naselja ob potoku – bodo dokončno uredili spomladi. Kot je izjavil delovodja Fajko Bektašević, je sedem delavcev v dveh dneh položilo prek 150 ton asfalta po ulicah na Cegelnici.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / / 10:57

Bolniki in invalidi romali na Brezje

Tradicionalnega romanja se je udeležilo blizu štiri tisoč bolnikov in invalidov ter njihovih spremljevalcev in prostovoljcev.

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Državni svet, naložba v boljše zakone

Blaž Kavčič, doma na Formah, je tik pred koncem minulega leta postal predsednik Državnega sveta. V politiki ima že kar nekaj kilometrine, še daljša pa je njegova poslovna kariera. Kot že v preteklosti...

Splošno / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Vse kar delam, delam s srcem

Boris Oblak, profesor likovne umetnosti iz Hotovlje, je leto začel v polnem ustvarjalnem zagonu. Za letos načrtuje samostojno razstavo, prodor na glasbenem področju in si hkrati močno želi, da bi znov...

Splošno / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Komentar: Ekologi

Po novem letu, najbrž tudi zaradi šolskih počitnic, se na zimsko smuko v Slovenijo in seveda tudi v Italijo, Avstrijo, Švico in Francijo (pa morda še kam) poda tudi veliko Hrvatov.

Železniki / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Deseti otrok pri Mravlju v Davči

V začetku januarja je Tatjana Bevk iz Davče povila desetega otroka, sina Gašperja.

Škofja Loka / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Squash je igranje šaha v gibanju

Čeprav je škofjeloški Squash klub star komaj dobro leto, so njihovi igralci na zadnjem državnem ekipnem prvenstvu osvojili tretje mesto, te dni pa se pripravljajo na organizacijo mednarodnega turnirja...