Anketa: Preveč razkošno za prvi november

Na dan mrtvih so grobovi praviloma zelo urejeni in pokriti z ikebanami, svečami, šopki. Zanimalo nas je, ali s tem pretiravamo in kako so grobovi urejeni druge dni v letu.

Vida Kuhar:

"Prav je, da temu dnevu posvetimo nekoliko več pozornosti, da se zamenja ali očisti pesek in doda nekaj novih nasaditev. Med letom naj bo sveča, pa kakšen šopek."

 

 

 

 

Marija Štefe:

"V Kranju na ta dan ne pretiravamo, le druge dni bi morali temu posvetiti več pozornosti. Za praznik odnesem na grob šopek in ikebano, med letom je na njem vedno šopek."

 

 

 

 

Drago Kalan:

"Za prvi november se pretirava, čeprav se je v zadnjih letih že malo umirilo. Grob mora biti urejen, ampak ni potrebe, da je na njem stalno svež šopek in da sveče gorijo vsak dan."

 

 

 

 

Stane Stenovec:

"Veliko sorodnikov mi je umrlo v zadnjih letih, nazadnje mati pred dobrim letom dni. Zelo rad imam urejen grob, ampak ne prebogato in zelo rad prižgem svečo."

 

 

 

 

Urška in Samo Lipar:

"Malo se pretirava na ta dan, tako kot na primer na valentinovo. Za grobove je treba skrbeti ne samo na dan mrtvih, ampak tudi druge dni in prinesti kakšno svečo ali rože."

     

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Preddvor / sreda, 27. junij 2012 / 07:00

Preddvor bo dobil prvega častnega občana

Preddvor - Preddvorski občinski svetniki so na zadnji seji potrdili predloge za dobitnike letošnjih občinskih priznanj. Prvič bodo podelili listino in naziv častni občan, in sice...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

V slovo: Jože Bogataj

V soboto, 15. septembra, smo se na pokopališču v Predosljah poslovili od Jožeta Bogataja iz Britofa, dolgoletnega člana Društva upokojencev Predoslje. Rodil se je 4. aprila 1940 v št...

Prosti čas / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

Dva odhoda v enem tednu

Minuli teden sta Kmetijo zapustila dva člana družine. Najprej Dejan, ker je zbolel, v soboto pa Magda, ki je izgubila dvoboj na moč.

Kranj / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

Otroci so se spopadli z ognjem

V vrtcu Ostržek na Golniku so v soboto pripravili prav poseben dan, posvečen gasilcem in požarni varnosti.

Mularija / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

Kostanjev piknik v Čebelici

V enoti Kranjskega vrtca Čebelica so imeli minulo sredo tradicionalni Kostanjev piknik.

Mularija / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

Če bi hiša rasla, rasla ...

Če bi hiša rasla, bi rasla in rasla in bi morali ljudje kar naprej delati okna in vrata in bi imeli vedno manj denarja in ne bi mogli več plačevati delavcev. In res …...